شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:17 منتشر شده در مورخ: 1399/01/21 شناسه خبر: 1597887
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

شروع مجدد فعالیت ها باید با برنامه ریزی و محدودیت باشد/ دولت از اصناف متضرر حمایت کند

شروع مجدد فعالیت ها باید با برنامه ریزی و محدودیت باشد/ دولت از اصناف متضرر حمایت کند
پوربافرانی با تاکید بر لزوم رعایت موازین بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا در کشور گفت: مسئولان باید با اتخاذ تدابیر لازم تردد در سطح شهرها را کم کرده و برای حوزه معیشت و اقتصاد کشور نیز برنامه داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «عباسعلی پوربافرانی» عضو کمیسیون بهداشت مجلس اظهار کرد: برای کنترل ویروس کرونا سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت و درمان یکسری پروتکل‌هایی دارند که اگر اجرا نشود تبعاتی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه «باید تمامی ابعاد کرونا را مورد توجه قرار داد»، گفت: موضوع کرونا شامل بخش سلامت و بخش های متعدد دیگری به خصوص در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می شود که باید برای همه آن ها تدبیر وجود داشته باشد نه اینکه رها شوند.

این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به تمام زحمات کشیده شده برای کنترل کرونا، باید شروع مجدد فعالیت ها نیز مبتنی بر برنامه ریزی و محدودیت باشد.

پوربافرانی توضیح داد: باید دولت با تدابیری همچون تقویت دولت الکترونیک و انجام فعالیت ها از طریق تلفن، سایت و فضای مجازی ترددهای غیرضروری را کاهش دهد. از طرف دیگر در حوزه اقتصادی برخی از اصناف برای حاکم شدن ثبات در کنترل کرونا تعطیل شدند و به دنبال آن با مشکلات اقتصادی و حتی معیشتی روبرو شده که باید دولت از آن ها حمایت کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان با تاکید مجدد بر لزوم رعایت پروتکل های سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت برای کنترل کرونا گفت: وظیفه مردم پیشگیری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا و رعایت موازین بهداشتی است. مسئولان هم باید راهکارهای لازم برای اجرای فاصله گذاری را اتخاذ کنند، همچنین با تقویت دولت الکترونیک ترددها را کاهش داده و برای حوزه معیشتی و اقتصاد کشور برنامه داشته باشند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1597887
ارسال نظر
نظرات