شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:53 منتشر شده در مورخ: 1399/01/21 شناسه خبر: 1598047

6 میلیون نفر به بیکاران آمریکا اضافه شد

6 میلیون نفر به بیکاران آمریکا اضافه شد
براساس آمارهای اداره کار آمریکا 6 میلیون نفر در هفته گذشته فرم دریافت حق بیکاری در آمریکا پر کردند که پیش از این نیز طی سه هفته پیش از آن 16.8 میلیون نفر ثبت شده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛طی سه هفته گذشته 16.8میلیون آمریکایی فرم دریافت حق بیکاری پر کرده‌اند و در آمار هفتگی جدید هم در 2 نوبت متوالی این رقم به 6 میلیون نفر رسید.

براساساین گزارش، گزارش هفتگی دریافت حق بیکاری در روز پنج‌شنبه که از سوی اداره کار این کشور منتشر شد انتظار اقتصاددانان برای بیکار شدن 20 میلیون نفر در ماه آوریل نشان می‌دهد که این آمارها حاکی از رکود عمیق اقتصادی در این کشور است.

اقتصاددانان اعلام کردند: همچنین این آمار حکایت از هشدار جدی در مورد نیاز به محرک‌های مالی به منظور جلوگیری از سقوط آزاد اقتصاد در این کشور است.

دنیل ژائو اقتصاددان ارشد در گلاستور معتقد است که تنها در ماه نخست بحران ویروس کرونا قابل مقایسه با «رکود بزرگ» بوده است. 

این گزارش می‌نویسد، این بیکاری در نتیجه بسته شدن رستوران‌ها، کافه‌ها و دیگر مراکز اجتماعی است و لازم است دولت اقدامات و محر‌ک‌های اقتصادی برای رشد اقتصادی و همچنین کنترل ویروس کرونا در نظر بگیرد.

امروز بازارهای جهانی تا حدود زیادی از نتیجه و آمارهای بیکاری در آمریکا که ساعاتی پیش منتشر شد با خبر بودند و به همین دلیل قیمت بازار طلا رشد کرد.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1598047
ارسال نظر
نظرات