شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 06:30 منتشر شده در مورخ: 1399/01/22 شناسه خبر: 1598079
زالی عنوان کرد:

۸۶.۴ درصد تهرانی ها موافق افزایش محدودیت های کرونایی هستند

۸۶.۴ درصد تهرانی ها موافق افزایش محدودیت های کرونایی هستند
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: در یک نظرسنجی ۸۶ و ۴ دهم درصد جامعه آماری اعلام کردند که با اعمال محدودیت‌های بیشتر که سلامت آنها را تضمین کند، موافق هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا زالی، در پاسخ به این سوال که آیا کاهش آمار فوتی‌ها و مبتلایان کرونا در تهران هم صدق می‌کند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴۰ مورد جدید از مبتلایان به این بیماری را در استان تهران داشتیم که در بخش‌های عادی بیمارستان‌ها و ۸۰ مورد در بخش‌های ویژه بستری شده‌اند.

وی گفت: بنابر این آمار در تهران هنوز تغییر شگرفی نشان نمی‌دهد و همان طور که در مصاحبه‌های قبلی گفتم در تهران از الگوی برخی تکانه‌های سینوسی برخورداریم که تحلیل هرگونه آمار در تهران نیازمند به زمان مکفی تری است و باید تیم علمی ما بیشتر روی این شاخص‌های آماری کار کند تا به جمع بندی برسد.

زالی افزود: تأثیر حضور پر تراکم روزهای اخیر در تهران به جز امروز را باید در هفته‌های بعدی جستجو کنیم و امروز نمی‌توانیم قضاوت مشخصی داشته باشیم.

وی گفت: ما مرتب در حال نظرسنجی و افکارسنجی هستیم و در آخرین نظرسنجی ما نتایجی قابل توجه به دست آمد که برای نمونه ۳۲ درصد جامعه آماری ما در این نظرسنجی اعلام کردند که هنوز اعتقادی به شستن ۲۰ ثانیه دست‌ها با آب و صابون ندارند که این آمار خطرناکی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود: براساس این نظرسنجی ۸۶ و ۴ دهم شهروندانی که مورد سوال قرار گرفتند با اعمال محدودیت‌های بیشتر در تهران در صورتی که سلامتی شأن را تضمین کند موافق بودند و این نشان می‌دهد که کماکان بخشی از افکار عمومی با اعمال محدودیت‌های مقتضی همراهی خواهند کرد.

زالی گفت: بر اساس نتیجه دیگری از این نظرسنجی قریب ۷۵ درصد ترددهای مردم در روزهایی که اداره‌ها تعطیل بود برای خرید مایحتاج عمومی بوده است که اگر بتوانیم راهکارهای خرید کالا به صورت غیر حضوری و مجازی را فراهم کنیم میانگین مراجعان در روزهایی که اداره‌ها تعطیل است کمتر خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1598079
ارسال نظر
نظرات