شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:02 منتشر شده در مورخ: 1399/01/23 شناسه خبر: 1598281

سایه شوم کرونا بر صنعت گردشگری/ هتل‌های بانه در حال ورشکستگی هستند!

سایه شوم کرونا بر صنعت گردشگری/ هتل‌های بانه در حال ورشکستگی هستند!
شهر بانه دارای ۱۲هتل و ۶ مهمانپذیر است که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است و با بسته شدن خروجی های شهر طبق دستور ستاد پیشگیری ومبارزه با کرونا ویروس کرونا در شهرستان، حتی یک مسافر هم به هتل‌ها این شهر برای اقامت مراجعه نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، بانه جزو شهرهایی است که از طبیعت بکری برخوردار و دارای روستاهای زیاد و جاهای دیدنی گردشگری بسیار زیبایی است و علاوه بر داشتن جاذبه‌های فراوان طبیعی به واسطه ارائه اجناس خارجی در بازار این شهر به یکی از مناطق گردشگری در استان کردستان تبدیل شده است.

شیوع ویروس کرونا آسیب بسیار جدی بر پیکره گردشگری و اقتصادی این شهر وارد کرده است و از ابتدای اسفند و در آستانه نوروز فعالان گردشگری و بازاریان این شهرستان را در شوک فرو برد و آنان را ناامید کرد.

شهر بانه دارای ۱۲هتل و۶ مهمانپذیر است که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است و با بسته شدن خروجی های شهر طبق دستور ستاد پیشگیری ومبارزه با ویروس کرونا ، حتی یک مسافر هم به هتل‌ها ی این شهر برای اقامت مراجعه نکرده است.

ویروس کرونا خسارت های جبران ناپذیری به هتلداران و صنعت گردشگری وارد کرده است. کاهش ۳۰ درصدی مسافرانی که هر ساله از اقلیم کردستان عراق در این هتل ها اقامت می کردند و همچنین مسافرانی از اکثر نقاط کشور، امروز شرایط را برای هتلداران شهرستان بانه سخت کرده است.

گزافه نیست اگر سال ۹۸ را سال وارد آمدن ضربات مهلک بر پیکر نحیف گردشگری بانه دانست، تعطیلی بازارها در سال ۹۸ به علت بسته شدن مرز، پیدا شدن سر و کله ویروس کرونا در آخر سال، همه و همه باعث موضوع ورشکستگی و تعدیل پرسنل برخی از هتل‌های این شهرستان شده است، اکثر کارگران این هتل از افراد محروم جامعه هستند و در صورت تعطیلی درازمدت، صاحبان هتل مجبور به تعدیل آنها می شوند.

حال هتلداران این شهرستان از مسئولین تقاضا دارند که به وضعیت رو به ورشکستگی آنها رسیدگی کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1598281
ارسال نظر
نظرات