شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:24 منتشر شده در مورخ: 1399/01/23 شناسه خبر: 1598384
امام‌جمعه شهر فارسان:

دولت آمریکا به سمت غرق شدن می‌رود

دولت آمریکا به سمت غرق شدن می‌رود
حجت السلام محسن ملک پور امام‌جمعه شهر فارسان گفت: دولت آمریکا مانند ناخدای کشتی تایتانیک درحالی‌که مغرور به عظمت و بزرگی و امکانات و تجهیزات خود در برابر طوفان‌های پیش رو است، درحالی‌که گرداب‌های مختلفی او را فراگرفته است به سمت غرق شدن پیش می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت السلام محسن ملک پور امام جمعه شهر فارسان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز گفت: جهان پساکرونا، جهان دیگری خواهد بود و مردم جهان فصل نوینی را در ساختارهای سیاسی و صورت‌بندی‌های قدرت سخت و نرم شاهد خواهند بود. آنچه مهم است این‌که کرونا توانسته است بسان یک نقطه عطف تاریخی، جهان و زندگی بشر را به پیشاکرونا و پساکرونا تقسیم کند.

وی تصریح کرد: در جنگ روایت‌ها آنچه اتفاق افتاده و می‌افتد مهم نیست، مهم؛ اولین روایتی است که با سرعت و فراگیری توسط رسانه‌های متنوع و ماشین تبلیغاتی دشمن طرح می‌شود و در اذهان مخاطبان جای می‏گیرد.

وی بیان داشت: امروزه تقریباً کسی نیست که دگرگونی جهانِ پساکرونا را انکار نماید. در چنین شرایطی است که هر کشور و فرهنگ و حاکمیتی، باید نقش و سهم خود را در جهان آینده جستجو کرده و پیدا کند.

 وی عنوان داشت: طبیعی است که استکبار در این شرایط برای تثبیت سیطره‌ی روبه افول خود، بخواهد جهان آینده را با نگاه خود روایت کند؛ اما واقعیت و حقیقتی که در حال وقوع است حکایت از وقوع حوادث دیگری دارد. حوادثی که پیش‌بینی افول آمریکا را در افق تحقق و عینیت قرار می‌دهد.

وی لظهار داشت: علیرغم تمام تبلیغات استکبار و دست و پا زدن‌های او، دوران پساکرونا دوران بدون آمریکا خواهد بود. ما بر این باوریم افول آمریکا مدتی چند است آغازشده است. نشانه‌های این افول نیز بیشتر درونی و داخلی است. نشانه‌های آن‌هم در فرهنگ و اجتماع و ساختار قدرت و انسجام درونی جامعه آمریکا هویدا شده است و تقریباً همه صاحب‌نظران موافق و مخالف لیبرالیسم این افول را پیش‌بینی کرده‌اند.

وی در پایان گفت: دولت آمریکا مانند ناخدای کشتی تایتانیک درحالی‌که مغرور به عظمت و بزرگی و امکانات و تجهیزات خود در برابر طوفان‌های پیش رو است، درحالی‌که گرداب‌های مختلفی او را فراگرفته است به سمت غرق شدن پیش می‌رود  .

 

انتهای پیام/


 

https://www.dana.ir/1598384
ارسال نظر
نظرات