شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:29 منتشر شده در مورخ: 1399/01/23 شناسه خبر: 1598429
کارشناس مسائل خانواده:

پویش در خانه ماندن موجب فراهم شدن انس و الفت در بین خانواده‌ها شده است

پویش در خانه ماندن موجب فراهم شدن انس و الفت در بین خانواده‌ها شده است
سکینه اسکندری، کارشناس مسائل خانواده گفت: با قرار گرفتن در ایام در خانه ماندن، فرصت انس و الفت بین خانواده ها بیشتر فراهم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سکینه اسکندری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار  موج رسا؛ اظهار داشت: پویش در خانه ماندن فرصتی برای در کنار هم بودن و استحکام بنیان خانواده ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه این ایام موجب بهبود روابط بین زوجین و والدین و فرزندان شده است، افزود: برای ارتقای سطح روابط بین زوجین باید مسئله تکریم مورد توجه باشد.
 
این کارشناس حوزه و خانواده بیان داشت: تکریم طرفین موجب افزایش علاقه‌مندی بین زوجین شده و روابط خانواده را مستحکم می‌کند.
 
اسکندری بر ضرورت استفاده از القاب مناسب و رعایت احترام متقابل بین زوجین تاکید کرد و گفت: پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند: "هر زنی که به شوهرش احترام کند خوشبخت و سعادتمند می‌شود".
 
وی ادامه داد: هر کس به خانواده خود توهین کند خوشی زندگی را از دست می‌دهد پس باید زن و شوهر در این فرصت این اصل را مورد توجه قرار دهند.
 
این استاد حوزه با بیان اینکه اگر می‌خواهیم احساس خوبی داشته و از زندگی لذت ببریم باید با یکدیگر مهربان بوده و همدیگر را تکریم کنیم، افزود: بیان احساسات نیز موجب افزایش صمیمیت شده و بازخورد مطلوبی دارد.
 
وی در خصوص رابطه والدین با فرزندان، گفت: منزلت و شخصیت دادن به فرزندان فواید بیشماری داشته و این ایام بر خلاف ایام عادی که والدین به واسطه کار و زمان مرخصی کم، نمی‌توانستند در کنار فرزندان باشند، از این فرصت محدود برای تکریم فرزندان استفاده شود.
 
این استاد حوزه برضرورت برقرار ارتباط مطلوب با کودکان و فرزندان تاکید کرد و گفت: تبادل عاطفی با محبت درونی و بیرونی محقق می‌شود.
 
اسکندری بیان داشت: محبت کردن به کودکان موجب رشد شخصیت آنها شده و بازی‌ها متناسب با سن کودکان در ایام قرنطینه فرصت ارتباط بیشتر را فراهم می‌کند.
 
وی افزود: امام صادق (ع) می‌فرمایند:" فرزندان خود را گرامی داشته و رفتار خود را با آنها نیکو کنید" .
 
این کارشناس مسائل خانواده تصریح کرد: بازیکنان اصلی خانواده‌ها زن و شوهر هستند که باید علیرغم وجود مشکلات معیشتی زمینه استحکام خانواده را فراهم کنند.
 
اسکندری گفت: در کنار خانواده بودن فرصت مناسبی است که باید به آن توجه داشته و والدین با شادی بخشی به زندگی و روابط با کودکان خانه را تبدیل به بهشت کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1598429
ارسال نظر
نظرات