شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1399/01/23 شناسه خبر: 1598477
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

مجوز موقت تولید اتانول در خراسان‌جنوبی صادر شد

مجوز موقت تولید اتانول در خراسان‌جنوبی صادر شد
آهنی گفت: با توجه به تفویض اختیار صورت گرفته از سوی سازمان غذا و دارو اولین مجوز موقت تولید اتانول در خراسان‌جنوبی از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، غلامرضا آهنی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور انجام اقدامات مقابله‌ای و پیشگیرانه و با توجه به تفویض اختیار صورت گرفته از سوی سازمان غذا و دارو اولین مجوز موقت تولید اتانول در استان از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صادر شد.

 
وی افزود: در شرایط کنونی و نیاز کشور به الکل یکی از واحدهای تولید عرقیات گیاهی استان واقع در شهرستان قاین به تغییر در خط تولید خود موفق به تولید اتانول گردید.
 
 معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: معاونت غذا و دارو پس از نمونه برداری و انجام آزمایشات لازم و اطمینان از سلامت محصول تولیدی و دارو بودن حداقل استانداردهای لازم برای این واحد تولیدی مجوز موقت تولید اتانول صادر نمود.
 
آهنی عنوان کرد: با توجه به اظهارات مدیر عامل این واحد تولیدی با شرایط و تجهیزات فعلی توان تولید روزانه ۸۰۰ لیتر اتانول ۷۷ درجه را دارد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1598477
ارسال نظر
نظرات