شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:47 منتشر شده در مورخ: 1399/01/23 شناسه خبر: 1598561
مجری طرح کاهش طلاق در شهرستان کلاله:

در دو ماه اخیر شاهد کاهش چشمگیر پرونده های طلاق بودیم/قرنطینه فرصت مناسبی برای خانواده ها بود

در دو ماه اخیر شاهد کاهش چشمگیر پرونده های طلاق بودیم/قرنطینه فرصت مناسبی برای خانواده ها بود
علی فتاح گفت: در دو ماه اخیر میزان پرونده های ارجاعی طلاق دادگستری کاهش چشمگیر داشته است واین موضوع نشان دهنده کاهش اختلافات خانواده ها در موقعیت بحران و اینکه بسیاری از مردم توانسته اند از بعد روانشناختی بحران کرونا را مدیریت نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، مجری طرح کاهش طلاق  در شهرستان کلاله در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: طبق بررسی ها و شواهد عینی شاهد تقویت و تحکیم بنیاد خانواده و مهارتهای زندگی در ایام قرنطینه بودیم.

علی فتاح افزود: انسان های موفق از سختی ها به عنوان فرصت استفاده می کنند و در مورد ویروس کرونا هم خانواده های زیادی با تغییر سبک زندگی از فضای قرنطینه به نحو مطلوب استفاده کردند.

وی قرنطینه را فرصتی جهت گفتگوی اعضای خانواده با هم دانست و گفت: برخی از والدینی که زمانی طولانی از شبانه روز را در محیط بیرون از منزل فعالیت داشتند و کمتر فرصت گفتگو با فرزندان را داشتند از این فرصت استفاده کرده و با گفتگو با همسر و فرزندان خود، آرامش را به آنها هدیه کردند.

مجری طرح کاهش طلاق استان گلستان گفت: قرنطینه فرصت با هم بودن اعضای خانواده را فراهم نموده است و از آنجایی که هدف همه اعضای خانواده یکسان و در جهت پیشگیری از بیماری بوده؛ لذا حس همدلی را بوجود آورده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از خانواده ها در فضای قرنطینه به دور از مشکلات کاری و شغلی و استرس های ناشی از کار، از بعد روانی احساس آرامش نموده واین آرامش را به دیگر اعضای خانواده هم منتقل می کنند؛ گفت: توجه بیشتر والدین به فرزندان از طریق بررسی و مشارکت در استفاده از برنامه های آموزشی صدا و سیما، مدیریت استرس و اضطراب ناشی از احتمال وقوع پدیده ناخوشایند و کاهش آن با گفتگوی افراد خانواده، افزایش سواد رسانه ای و مطالعاتی وخلاقیت بسیاری از خانواده ها، ایجاد حس همکاری در فعالیت های منزل بین همسران و سایر اعضای خانواده، ایجاد حس خود مراقبتی و دیگر مراقبتی و افزایش  احساس مسئولیت در خانواده ها، از جمله مزایای در کنار هم بودن اعضای خانواده، در این ایام بود.

مجری طرح کاهش طلاق شهرستان کلاله تصریح کرد: طی دو ماه اخیر میزان پرونده های ارجاعی طلاق دادگستری کاهش چشمگیر داشته است واین موضوع نشان دهنده کاهش اختلافات خانواده ها در موقعیت بحران است و اینکه بسیاری از مردم توانسته اند از بعد روانشناختی بحران کرونا را مدیریت نمایند. 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1598561
ارسال نظر
نظرات