شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:55 منتشر شده در مورخ: 1399/01/24 شناسه خبر: 1598706

شانه به شانه کرونا در خیابان های شلوغ سنندج

شانه به شانه کرونا در خیابان های شلوغ سنندج
شلوغی خیابانهای شهرها هر علتی داشته باشد نتیجه اش تاخت و تاز کروناست، ادامه درگیری با بیماری و داغدارشدن خانواده های بیشتر.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، " در خانه  بمانید" این شعاری بود که با آغاز شیوع کرونا در کشور برای مقابله با این ویروس بیان شد تا بلکم ویروس کشنده کرونا در پشت در و پنجره خانه ها بماند و قصد ورود به حریم زندگی را نداشته باشد اما در میانه ی این بیماری متاسفانه می بینیم که خیابان های شهر سنندج روز به روز شلوغ تر از قبل می شود.

 عمده مردم حضور در خانه و رعایت توصیه های بهداشتی و درمانی را جدی گرفته اند اما هستند برخی از شهروندان که همچنان درک درستی از عمق فاجعه ندارند. علت خروج از خانه هر چی باشد نتیجه آن شکست قرنطینه و افزایش ابتلا به کروناست که فرقی بین قربانیان خود نمی گذارد.

خرج زندگی بسیار سخت است

محمد زندی که 67  امین سال از زندگیش را سپری می کند در گوشه ای از خیابان انقلاب سنندج تسبیح های رنگی را در دست گرفته است و می گوید: دیگر تاب و تحمل در خانه ماندن را ندارم و دوست دارم همانند قبل به کارم مشغول باشم از طرفی هم خرج زندگی بسیار سخت است و ماندن در خانه در این شرایط بد زندگی دردی از من دوا نمی کند چرا که این یک بلای خدایی است!

هر چند بعضی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار میدانی ما در شهر حکایت از مجبور بودنشان به کارهای روزمره ی زندگی را می دهند اما باید با رعایت نکات بهداشتی بسیاربسیار کم حضور داشت و در خانه ماند.

طرح فاصلە‌گذاری اجتماعی هوشمند با جدیت اجرایی شود

رئیس کمیتە امنیتی، اجتماعی ستاد مقابلە با کرونا در کردستان هم بر جدیت ضرورت اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در این استان و توجه مردم نسبت به رعایت موارد بهداشتی تاکید کرد.

حسین خوش‌اقبال اظهار داشت: طرح فاصله‌گذاری هوشمند کماکان تداوم فاصله گذاری اجتماعی است و فرمانداران همچنان دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا را در حوزه استحفاظی خود اجرا کنند.

وی با بیان اینکه فرمانداران در اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند نباید سیلقه‌ای عمل کنند، افزود: کارهای در دست اجرا باید در همه شهرستان‌ها هماهنگ باشد و در هیچ شهرستانی خلاف دستورالعمل‌های ستاد اقدامی صورت نگیرد.


خوش اقبال ضمن قدردانی از همراهی مردم بخصوص کادر درمانی، پزشکی و اصناف در مبارزه با بیماری کرونا اضافه کرد: اگر همکاری مردم نبود نمی‌توانستیم تا این اندازه موفق باشیم اما برای عبور از بحران کرونا نیازمند همراهی و توجه بیشتر مردم در بحث رعایت مسائل بهداشتی هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: مردم باید هوشیار باشند و کماکان با رعایت بهداشت و بکارگیری توصیه‌های بهداشتی به علوم پزشکی و مدیران اجرایی و کادر درمانی در مبارزه با بحران کرونا یاری رسانند.

تجمعات در برخی مکان ها زیاد است

فرماندار سنندج هم با اشاره به اینکه تجمعات در برخی مکان ها زیاد است، اظهار کرد: اگر فاصله گذاری اجتماعی ادامه می یافت بهتر مورد پذیرش می شد اما با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به سختی می توان کنترل کرد.

ابراهیم زارعی با تاکید بر لزوم مشخص شدن وظایف ارگان های مختلف در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، افزود: وظیفه مجنع امور صنفی است که بر بازار نظارت کنند. متاسفانه بسیاری از اتحادیه ها منفعلانه عمل می کنند در حالیکه بیش از اینها روسای اتحادیه باید وارد کار شوند.

هشدار جدی رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص وضعیت رفت و آمدها و میزان ابتلا به کرونا در استان کردستان خصوصا در شهر سنندج به شدت هشدار داد.

 دکتر فرزین رضاعی، با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته شاهد افزایش شدید بستری بیماران مبتلا به کرونا در شهر سنندج بودیم، گفت: مردم باید توجه داشته باشند؛ اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و بازگشایی برخی اصناف به معنی بازگشت به شرایط عادی قبل از کرونا نیست و مردم و کسانی که خروج شان از منزل ضروری نیست باید همچنان در خانه بمانند.

وی با اشاره به صحنه های بسیار شلوغ در بسیاری از شهرهای استان از جمله پارک کودک سنندج، گفت: مشاهده این صحنه های به شدت نگران کننده است و مردم استان باید توجه داشته باشند که کرونا همچنان در کمین است.

رضاعی با بیان اینکه در کنار شستن دست ها و سایر توصیه های بهداشتی ، بهره مندی از «تهویه مناسب» بسیار مهم و اساسی است، گفت: صنوفی که کارشان را از امروز آغاز کرده اند باید این مسئله را به صورت جدی مد نظر داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1598706
ارسال نظر
نظرات