شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 13:48 منتشر شده در مورخ: 1399/01/24 شناسه خبر: 1598847
با حضور معاون صدا صورت گرفت:

آیین تکریم و معارفه سرپرست جدید روابط عمومی صدای رسانه ملی

آیین تکریم و معارفه سرپرست جدید  روابط عمومی صدای رسانه ملی
در پی انتصاب سید احمد رضا صدراز سوی مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی به عنوان سرپرست روابط عمومی معاونت صدا، مراسم معارفه وی در محل سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی معاونت صدا ، دکتر حمید شاه آبادی معاون صدا طی سخنانی گفت: انصافا تشکر جدی از نیروهای روابط عمومی معاونت دارم آنچه ما  امروز شاهدش هستیم به همت تلاش همه شما صورت گرفته است. آقای فاتحی آنچه  در روز اول تصدی تحویل گرفته با آنچه امروز تحویل می دهد ، تفاوت دارد. به طوری که زیر ساخت ها و بستر خوبی برای کار فراهم شده است .از  آقای صدر هم تشکر می کنم که قبول زحمت کردند.
وی تصریح کرد .معتقدم ما بایستی قدردان زحمت های انجام شده باشیم.اینکه اینجا نشسته ایم ، معنایش این است که دیگران برایش زحمت کشیدند و به اینجا رسیده است.کار در رادیو به سختی انجام شده است، بنابراین درست نیست که نسبت به گذشته ها نا سپاسی کنیم.
معاون صدا  خطاب به مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما  گفت: سهم این مجموعه نه به خاطر من، بلکه به خاطر نقشی است که این حوزه در درگاه انتشار پیام دارد. رادیو درگاه انتشاری است که  مخاطب با فراق بال و در حین کار، می تواند آن را دریافت کند و با آن ارتباط برقرار کند. اوج دریافت پیام توسط مخاطب در رادیو،  زمانی است که وی آن را  همراه با خلاقیت ذهنی خود دریافت می کند، گاهی دو شنونده که در کنار هم هستند هر کدام مطلبی را از رادیو دریافت می کنند که  می تواند با هم متفاوت باشد.
وی خطاب به همکاران روابط عمومی شاغل در معاونت صدا گفت:حق الناس فقط این نیست که ما پول کسی را ندهیم . حق الناس بزرگتری در کل بدنه رادیو وجود دارد .اینکه آیا اثری  که در رادیو خلق شده  به همان اندازه عرضه و ارائه می شود ؟آیا توانسته ایم بستر لازم را برای مخاطبی که تشنه دریافت محتوا است فراهم کنیم؟


معاون صدا با  ناکید بر اینکه تهیه کننده ها باید از همه خلاقیت های موجود استفاده کنند، ادامه داد: اینکه برنامه، شنونده  و مخاطب بیشتری داشته باشد مهم است اما مهمتراینکه همین برنامه در بین مردم شناخته شده باشد و این مهم از وظایف روابط عمومی است.
دکتر شاه آبادی از همکاران روابط عمومی معاونت صدا خواست که عزم خود را جزم کرده تا آن طور که شایسته رادیو است، برنامه ها دیده شود.
آمار ها،  نشان از رشد رادیو دارد
محمد حسین رنجبران مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما،  باتبریک 20درصدی افزایش آمار مخاطبان برنامه های رادیویی در نوروز، به معاون صدا و خانواده رادیو گفت: در شرایط انتشار ویروس کرونا، که مردم در خانه نشسته اند و اولین گزینه اشان برای سرگرم شدن  و پر کردن اوقات فراغت شان با  تلویزیون است  باز این آمار نشان دهنده رشد رادیو است.
وی با بیان اینکه مسئولان روابط عمومی معاونت صدا در این مدت بسیار تلاش کرد و ما گاهی شرمنده آقای شاه آبادی بودیم که بهتر از این می شد فعالیت های رادیویی انعکاس می یافت، گفت: 60 درصد انرژی  ما به خاطر هجمه های بیرونی گرفته می شود، که این نشان دهنده این مهم است که سازمان صدا و سیما موثر است.
رنجبران تصریح کرد: گاهی برنامه هایی را از رادیوبه لحاظ محتوایی  شنیدم و غبطه خوردم که ای کاش این برنامه ها از آنتن سیما پخش می شد و بهتر می توانست در فضای مجازی دیده شود.
رنجبران با بیان اینکه آقای شاه آبادی ظرایف و سخت گیری های خود را دارند و بعد از جلسات متعدد آقای صدر را انتخاب کردند گفت: از آقای صدر می خواهم که برنامه های پر محتوای رادیویی  بیشتر دیده و شنیده شود .
شناسایی 3700 عنوان برنامه رادیویی


سید احمد رضا صدر، سرپرست روابط عمومی معاونت صدا نیزطی سخنانی ،گفت: شاید فکر کنیم که در حق رادیو اجحاف می شود نه این طور نیست.هر هنری جایگاه خود را دارد و هنر برنامه سازی رادیو نیز از این قاعده مستثنی نیست.در حال حاضر 3700 عنوان برنامه رادیویی تولید می شود که یکی از وظایف ما انعکاس، معرفی و شناساندن  همین هاست.بایستی برند سازی صورت بگیرد. اگر قرار است کار بکنیم وظیفه داریم که جهادی کار کنیم .با نیت کار انجام دهیم.
وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری نسبت به «کار» گفت: اگر برای خدا کار کنید ، دیده می شود.شهید حججی به خاطر اخلاصی که داشت دیده شد و همین اخلاص در مراسم تشیع شهید سلیمانی محسوس است.
تقویت درگاه های انتشار
در ابتدای جلسه حامد فاتحی مدیر سابق روابط عمومی معاونت صدا گفت: این ششمین تجربه مدیریتی من بوده است. حضورم در معاونت صدا  نکات ارزشمندی را به من آموخت.در کنار نجیب ترین ، کارآمد ترین و مظلوم ترین همکاران سپری کردم.
فاتحی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در طی مدت مدیرتش در روابط عمومی معاونت صدا از دکتر شاه آبادی به خاطر موافقت برای حضور ایشان در صف و مجموعه برنامه سازی تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1598847
ارسال نظر
نظرات