شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:54 منتشر شده در مورخ: 1399/01/24 شناسه خبر: 1598855
در دیدار منتخب مردم بیرجند در مجلس یازدهم با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد

کمبود پزشک معضل اصلی شهر بیرجند/مسئولین مشوق ایجاد کنند

کمبود پزشک معضل اصلی شهر بیرجند/مسئولین مشوق ایجاد کنند
مشکلات اعتباری دانشگاه، کمبود پزشک و لزوم کمک دولت به بیمارستان ها از مواردی بود که در دیدار منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حسین خسروی منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دیدار و گفت‌وگو کرد.

خسروی در این دیدار، ضمن گرامیداشت یاد به خصوص شهدای مدافع سلامت، پس از شنیدن گزارش و درخواست های رئیس و معاونان دانشگاه گفت: اقدامات کارشناسی را به کمک شما در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌کنیم.

محمد دهقانی‌فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این دیدار گفت: تمام گرایش‌های سیاسی جهت مقابله با بیماری کنار یکدیگر قرار گرفتند.

وی با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی با سایر دانشگاه ها متفاوت است و نوع کار آن کاملا خدماتی است افزود: ظرفیت نماینده مجلس بسیار ارزشمند است که می تواند در راستای رسیدن به اهداف دانشگاه که تامین سلامتی مردم است، کمک کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: شرایط دانشگاه های علوم پزشکی در سطح کشور به خصوص از جهت اعتباری، خوب نیست مخصوصا در دو سال گذشته که شرایط بدی را پشت سر گذاشتیم.

دهقانی تصریح کرد: میزان افزایش تعرفه ها با میزان افزایش هزینه ها همخوانی دارد و این باعث افزایش بدهی ها شده است اما تلاش می کنیم چرخ بیمارستان ها بچرخد.

حسین دهقانی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این دیدار با بیان این که با 60 میلیارد تومان بدهی وارد سال 1398 شدیم گفت: اعتبارات سال 99 به میزان 12 درصد رشد پیدا کرد.

وی افزود: بیشتر اعتبارات در حقوق کارکنان هزینه می شود و ماهیانه در این زمینه کسری داریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: برای پرداخت حقوق نیروهای شرکتی در اورژانس و پیش‌بیمارستانی کسری داریم.

دهقانی با بیان این که احتمالا حدود 130 میلیارد تومان در سال 1399 کسری خواهیم داشت افزود: سال بسیار سختی در حوزه توسعه داریم.

جلال احمدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این دیدار گفت: در استان 14 بیمارستان داریم که 4 بیمارستان در بیرجند است.

وی افزود: در مواقع عادی که بیمارستان ها با ظرفیت کامل کار می کنند، شاید درآمد با هزینه برابری کند اما در هر صورت به کمک دولت نیاز دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشگی بیرجند تصریح کرد: مردم انتظار دارند حداقل خدمات در بیمارستان ها فراهم باشد.

احمدی تأکید کرد: حضور پزشکان متخصص در بیمارستان ها ضروری است اما در این خصوص ضعف و نیاز داریم.

وی اظهار کرد: طبق برآورد، به حداقل 102 پزشک متخصص در حوزه های مختلف نیاز داریم که با وزارت بهداشت در 72 پزشک به توافق رسیدیم اما 61  پزشک تخصیص دادند که 58 پزشک به استان آمدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کمبود پزشکان داریم و گاهی مجبور می شویم پزشکان را بین شهرهای استان جابه‌جا کنیم که مشکلاتی ایجاد کرده است.

احمدی تصریح کرد: برای جذب پزشک به استان باید مشوق برقرار کنیم.

بین پزشکان بیرجند و تهران تفاوت باشد

وی تأکید کرد: بین فردی که در بیرجند و نهبندان و تهران کار می کند باید تفاوت باشد اما اکنون سیستم پرداخت و مالیات یکسان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کارانه پزشکان در تهران بروز است اما در استان پزشکان، کارانه سال 1397 را دریافت نکردند.

احمدی افزود: بودجه جهت خرید تجهیزات بروز نیاز است.

وی اظهار کرد: بیمارستان ایران‌مهر به بیماران سرطانی کمک می کند که برای تجهیز این بیمارستان به کمک نیاز داریم.

انتهای پیام/

  • خسروی
  • خسروی
  • خسروی
  • خسروی
  • خسروی
  • خسروی
  • خسروی
  • خسروی
  • خسروی
https://www.dana.ir/1598855
ارسال نظر
نظرات