شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 22:15 منتشر شده در مورخ: 1399/01/24 شناسه خبر: 1598969
رئیس کل دادگستری استان فارس خبر داد:

عدم تشکیل حتی یک پرونده با موضوع کودک آزاری در فارس/ کاهش 80دردصدی دعاوی خانوادگی در شیراز

عدم تشکیل حتی یک پرونده با موضوع کودک آزاری در فارس/ کاهش 80دردصدی دعاوی خانوادگی در شیراز
رئیس کل دادگستری استان فارس کودک آزاری را مبتلا به جوامع غربی دانست و گفت: عدم تشکیل حتی یک پرونده با این موضوع از ماه های پایانی سال گذشته تاکنون، حاصل مودت و دوستی ایجاد شده در میان خانواده ها و عمل به آموزه های دینی و توصیه های اخلاقی و پیروی از سیره ائمه اطهار(ع) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از شیرازه، حجت الاسلام سید کاظم موسوی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در خانه ماندن اعضای خانواده ها سبب افزایش محبت، مودت و دوستی خانواده ها در این ایام شده است گفت: انسجام میان اعضای خانواده ها باعث شده است شاهد کاهش دعاوی مهریه، دعاوی نفقه، طلاق توافقی، طلاق عسر و حرجی و سایر دعاوی مرتبط با مسائل خانواده باشیم.

وی با تأکید بر اینکه در همین مدت علاوه بر کاهش 80 درصدی ورودی پرونده قضایی در محاکم خانواده شیراز، شاهد کاهش 41 درصدی پرونده های کیفری و حقوقی نیز بوده ایم، موضوع کودک آزاری را مبتلا به جوامع غربی دانست و گفت: در استان پهناور فارس از ماه های پایانی سال گذشته تا کنون حتی یک مورد کودک آزاری از سوی مسئولان حوزه های قضایی استان گزارش نشده است.


وی تصریح کرد: این امر حاصل مودت و دوستی ایجاد شده در میان خانواده ها وعمل به آموزه های دینی و توصیه های اخلاقی و پیروی از سیره ائمه اطهار (ع) است .

رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه با بیان اینکه برخی در تلاشند تا با ارائه آمارهای غیر واقعی فضای جامعه را به نحو دیگری تحلیل نمایند گفت: آنچه بنا به شواهد آماری مشخص است میزان طرح دعاوی با موضوعات خانوادگی کاهش چشمگیری داشته است.

وی اظهار امیدواری کرد با ادامه رویکرد خانواده ها در راستای انسجام نظام خانواده ها و عمل به توصیه ها و تأکیدات دین اسلام و تقویت مسائل فرهنگی و اعتقادی، روند کاهشی تشکیل پرونده های خانواده تا پایان سال ادامه یابد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1598969
ارسال نظر
نظرات