شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1399/01/25 شناسه خبر: 1599186
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان عنوان کرد؛

معرفی شرور مسلح به عنوان زندانی سیاسی!/ مصطفی سلیمی قاتلی که از سال ۸۲ محکوم به اعدام بود

معرفی شرور مسلح به عنوان زندانی سیاسی!/ مصطفی سلیمی قاتلی که از سال ۸۲ محکوم به اعدام بود
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان گفت: رسانه های معاند با معرفی یک شرور به عنوان زندانی سیاسی نیات و مسائل پشت پرده خود را مشخص می کنند که چگونه برای اهداف سیاسی خود حاضرند از افراد سارق شرور و قاتل حمایت کنند و به جای اینکه امنیت و آسایش مردم برای آنها در اولویت باشد فرار افراد قاتل و متعرض به جان و مال و ناموس مردم برای انها اهمیت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین خوش اقبال ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، در خصوص وضعیت زندانیان فراری از زندان سقز و نحوه دستگیری مصطفی سلیمی شرور سابقه دار، عنوان کرد: در تاریخ 8 فروردین امسال تعداد 74 نفر از زندانیان زندان سقز با استفاده از شرایط بوجود آمده از زندان فرار کردند که به محض اطلاع از موضوع دستگاه های قضائی، امنیتی و انتظامی نسبت به رصد و شناسایی مکان حضور این افراد با همکاری مردم استان اقدام کرند.

وی افزود: دادستان استان در جند توبت در این خصوص اطلاع رسانی کرد و باتوجه به هماهنگی های لازم تاکنون 65 نفر از این افراد دستگیر و یا خود را به زندان معرفی کرده اند و تلاش برای دستگیری بقیه افراد ادامه دارد.

خوش اقبال از خانواده های این افراد درخواست کرد نسبت به معرفی افراد فراری اقدام سریع کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان در ادامه با اشاره به خبر دستگیری یکی از این زندانیان فراری به نام مصطفی سلیمی و جرم های ارتکابی او، گفت: یکی از زندانیان فراری فردی به نام مصطفی سلیمی است که از افراد سابقه دار شرور مسلح بوده  و با ایجاد مزاحمت برای شهروندان مرتکب جرائم زیادی شده بود و در درگیری با مأمورین انتظامی شهرستان سقز در سال 1382 عامل شهادت سه نفر از نیروهای انتظامی بود و حکم اعدام نیز برای او صادر شده بود.

وی افزود: این فرد پس از فرار از زندان  با همکاری خوب مردم و اشراف اطلاعاتی در روستای سبدلو بین سقز و بانه دستگیر و به زندان سقز منتقل شد و سپس حکم او که قبلاً تأیید شده بود در روز شنبه 23 فروردین 99 اجرا شد.

معاون استاندار با اشاره به اینکه تعدادی از شبکه های معاند خارج از کشور و همچنین تعدادی از کانال های موجود در فضای مجازی از این فرد به عنوان زندانی سیاسی یاد کرده و مدعی شدند که نامبرده به کردستان عراق فرار کرده و توسط اقلیم کردستان عراق دستگیر و به ایران تحویل داده شده است، گفت: اولاً هیچکدام از زندانیان فراری محکومیت سیاسی و امنیتی نداشته اند و مصطفی سلیمی نیز از افراد شرور مسلح بود که برای ساکنین و مردم شریف استان و تعدادی از روستاها ایجاد مزاحمت نموده است.

خوش اقبال ادامه داد: جرائم سرقت مسلحانه و درگیری و به شهادت رساندن مأمورین انتظامی از موارد محکومیت او است و از عوامل اصلی تحریک و برنامه ریزی فرار زندانیان از زندان بود که با شناسایی محل اختفاء وی با کمک خود مردم در بانه دستگیر و تحویل مقامات زندان سقز شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان تأکید کرد: مطلقاً او از مرز کشور خارج نشده و دستگیری وی توسط نیروهای امنیتی اقلیم کردستان عراق و قرارگاه رمضان سپاه کذب محض است، اما رسانه های معاند با طرح اینگونه مسائل نیات و مسائل پشت پرده خود را مشخص می کنند که چگونه برای اهداف سیاسی خود حاضرند از افراد سارق شرور و قاتل حمایت کنند و به جای اینکه امنیت و آسایش مردم برای آنها در اولویت باشد فرار افراد قاتل و متعرض به جان و مال و ناموس مردم برای انها اهمیت دارد.

وی تأکید کرد: مردم استان کردستان از اهداف این افراد مغرض و رسانه های معاند آگاه هستند و این تفرقه افکنی و آدرس های غلط برای اهداف سیاسی آنها را باور ندارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1599186
ارسال نظر
نظرات