شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1399/01/25 شناسه خبر: 1599217
در راستای مبارزه با کرونا؛

چراغ‌های امیدی که بسیجیان بروجنی به خانه نیازمندان می‌بَرند

چراغ‌های امیدی که بسیجیان بروجنی به خانه نیازمندان می‌بَرند
سرهنگ اسماعیل عظیمی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بروجن گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، مجموعه سپاه و بسیج به عنوان نیروی مردمی پا به پای مدافعان سلامت برای مقابله با این ویروس منحوس و حفظ سلامت مردم تلاش کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ اسماعیل عظیمی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بروجن در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز، گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش تقاضا برای استفاده از ماسک و محلول‌های ضدعفونی، هسته‌های جهادی با تشکیل 10 کارگاه تولید ماسک پارچه‌ای به رفع کمبود این محصول بهداشتی کمک کردند.
 
سرهنگ اسماعیل عظیمی افزود: طی یک ماه گذشته و با مشارکت خیران افزون بر 14 هزار ماسک پارچه‌ای در شرایط بهداشتی تولید و به صورت رایگان در اختیار افراد نیازمند و در معرض آسیب قرار گرفته است.


 

وی ضدعفونی و پاکسازی معابر و سطوح شهری و روستایی را دیگر خدمات نیروهای بسیج در راستای مبارزه با ویروس کرونا عنوان و اضافه کرد: 40 گروه جهادی در سطح شهرها و روستاهای شهرستان بروجن با تأمین و به‌کارگیری 40 هزار لیتر محلول آب ژاول، نسبت به ضدعفونی معابر اقدام و این محلول بهداشتی را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار دادند.

جانشین قرارگاه زیستی شهرستان بروجن همچنین از مشارکت بسیجیان در اجرای طرح بسیج غربالگری خبر داد و گفت: 7 گروه جهادی خواهر به منظور پایش سلامت 130 هزار نفر از جمعیت فعال شهرستان با شبکه بهداشت و درمان همکاری کردند.

سرهنگ عظیمی با بیان اینکه فاز اول این طرح به صورت 100 درصدی در شهرستان بروجن اجرا شده، افزود: فاز دوم نیز با معاینه، شناسایی افراد در معرض خطر و پایش سلامت جمعیت شهری و روستایی در حال انجام است.
 
 وی حمایت از افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا را دیگر اقدام واحدهای مقاومت بسیج در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و اجرای طرح کمک مومنانه برشمرد و اضافه کرد: تاکنون 2 هزار و پانصد سبد غذایی و بهداشتی به ارزش یک میلیارد و 250 میلیون ریال تهیه و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است. 

فرمانده سپاه ناحیه بروجن گفت: خدمات سپاه و بسیج با مشارکت اقشار مختلف مردم و خیران نوع‌دوست، تا اعلام عادی شدن شرایط شیوع بیماری کرونا همچنان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1599217
ارسال نظر
نظرات