شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فضای مجازی
ساعت: 17:56 منتشر شده در مورخ: 1399/01/25 شناسه خبر: 1599291
دانا گزارش می‌دهد؛

جنگ هشتگ‌ها؛ واقعیتی انکارناپذیر در فضای مجازی/ وقتی وزارت خارجه آمریکا برای پیروزی در این جنگ، دروغ شاخ‌دار می‌گوید

جنگ هشتگ‌ها؛ واقعیتی انکارناپذیر در فضای مجازی/ وقتی وزارت خارجه آمریکا برای پیروزی در این جنگ، دروغ شاخ‌دار می‌گوید
واکنش های خودجوش کاربران به ادعاهای واهی اکانت وزارت امور خارجه ایران بار دیگر نشان داد کشیده شدن فضای جنگی به جنگ رسانه ای کاملاً بدیهی بوده و امروز از هشتگ‌ها به عنوان یک سلاح جنگی برای مقابله استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از آنکه رهبر معظم انقلاب در سخنان نوروزی خود، احتمال استفاده آمریکا از ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیک را مطرح کردند، "اکانت وزارت خارجه آمریکا" در توئیت عجیبی، برجسته ترین هشتگهای مطرح شده در ایران پس از این سخنان را دو کلیدواژه توهین آمیز جریان ضدانقلاب نسبت به جمهوری اسلامی و رهبری معرفی کرد.

این تحریف واقعیت و ادعای دروغ در حالی مطرح شد که در همان ایام کلیدواژه Khameneithegreat# (#خامنه‌ای_بزرگ) علاوه بر ترند نخست شدن در توئیتر فارسی، به رتبه نهم ترندهای برتر توئیتر جهانی هم رسید.

کاربران بسیار زیادی علیرغم همه ترورهای مجازی توئیتر، به استقبال این فرمایشات مقام معظم رهبری رفته و ذیل کلیدواژه «Khameneithegreat#» قسمت‌های مختلف سخنان نوروزی معظم‌له را بازتاب دادند؛ به طوری که بیش از ١٠هزار کاربر نزدیک به یک میلیون محتوا ذیل این کلیدواژه تولید کردند.

سطح مشارکت در این تولید محتوا بسیار فراگیر بود و علاوه بر تمام استانهای کشور، بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی را شامل شد کاربران هند، پاکستان، یمن و فلسطین حضور چشمگیری در این زمینه داشتند.

نکته قابل تامل در توئیت وزارت خارجه آمریکا، اثبات جدی و واقعی بودن «جنگ هشتگی» در بستر فضای مجازی و عملیات رسانه ای است به نحوی که علی رغم غلبه جبهه انقلاب در این نبرد مجازی، وزارت خارجه آمریکا با برجسته کردن یک کلیدواژه علیه رهبرانقلاب، برای جریان سازی خبری، بسترسازی می کند.

آنچه در این میان قابل تامل به نظر می‌رسد عدم انسجام کامل رسانه ای در کشور برای روایت دقیق این قدرت رسانه ای و دست برتر جبهه انقلاب در بستر شبکه های اجتماعی است؛ ایجاد هم افزایی رسانه ای در کشور برای بیان موفقیت‌های جبهه انقلاب در فضای مجازی قطعا مانع تداوم دروغ پردازی مقامات آمریکایی خواهد شد.

در چنین فضایی، تعداد زیادی از کاربران توییتر در اقدامی خودجوش ماهیت آمریکا را در ذیل این توییت به تصویر کشیده و دروغ های اکانت وزارت امورخارجه آمریکا را رسوا کردند.

 

 

واکنش های خودجوش کاربران به ادعاهای واهی اکانت وزارت امور خارجه ایران بار دیگر نشان داد کشیده شدن فضای جنگی به جنگ رسانه ای کاملاً بدیهی بوده و امروز از هشتگ‌ها به عنوان یک سلاح جنگی برای مقابله استفاده می‌شود؛ همانگونه که حضور در جبهه‌های حقیقی با سلاح‌های قوی لازم و ضروری است حضور در فضای مجازی هم نیازمند سلاح هشتگ‌هاست.

انتهای پیام/ط

https://www.dana.ir/1599291
ارسال نظر
نظرات