شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:53 منتشر شده در مورخ: 1399/01/26 شناسه خبر: 1599436

ضدعفونی شهرستان دهگلان توسط کشاورزان برای پیشگیری از ویروس کرونا

ضدعفونی شهرستان دهگلان توسط کشاورزان برای پیشگیری از ویروس کرونا
کشاروزان شهرستان دهگلان در راستای مبارزه و پیشگیری از کرونا در اقدامی خداپسندانه با استفاده از وسایل و ادوات کشاورزی، شهر و روستاههای شهرستان را بطور کامل ضدعفونی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، با توجه به  شیوع ویروس کرونا در کشور، کلیه ارگانهای و سازمانهای مختلف در قالب گروههایی جهادی در راستای پیشگیری از بیماری کرونا به مقابله برخواستند در این میان نقش عمده این مبارزه بردوش کشاورزان و تراکتوردارانی بود که از 10 استفند 98 تاکنون به صورت خودش با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه، شبکه بهداشت و درمان، شورا و شهرداری در قالب گروههای جهادی در صف مقدم مبارزه  در این شرایط بحرانی هستند.

محمدی یکی از کشاورزان و تراکتورداران شهرستان دهگلان به نمایندگی از کشاورزان شهرستان با اشاره به حضور مؤثر بخش کشاورزی در طرح بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا از حضور کشاورزان این شهرستان در قالب طرح ملی "رزمندگان مدافع سلامت " در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: کشاورزان هم همگام و همراه با مدافعان سلامت در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا به میدان آمده اند.

وی از اختصاص چندین دستگاه سم پاشی و آمادگی سم پاش کشاورزان برای ضد عفونی کردن شهرستان خبر داد و افزود: با هدف مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع این بیماری، تعدادی از کشاورزان با تراکتور‌های خود و تجهیزات سم پاشی برای ضدعفونی معابر و شکست ویروس کرونا ورود پیدا کردند.

محمدی افزود: این اقدام خودجوش کشاورزان با استفاده بیش از 100 دستگاه تراکتور و ادوات مخصوص ضدعفونی و سمپاشی در شهرستان هر شب در حال انجام است و عملیات ضد عفونی تا ریشه کنی این ویروس توسط گروههای جهادی ادامه خواهد داشت.

این کشاورز دهگلانی بیان داشت: با توجه به نیاز همکاری کشاورزان برای ضدعفونی کردن معابر سطح شهر جمع کثیری از کشاورزانی که تراکتور و سمپاش در اختیار داشتند به صورت داوطلبانه در قالب گروههای جهادی با ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان، شبکه بهداشت و درمان، شورا و شهرداری برای ضدعفونی کردن معابر سطح شهر و روستاها همکاری کرده اند.

محمدی با ابراز امیدواری از اینکه اقدامات پیشگیرانه دنبال می‌شود تا بتوانیم به سلامت از این شرایط عبور کنیم و زنجیره انتقال ویروس کرونا را بشکنیم  گفت: باید همگی دست به دست هم دهیم تا بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

وی اظهار داشت: این گروه‌های جهادی به صورت شبانه‌روزی و طبق یک برنامه مدون اقدام به گندزدایی و ضدعفونی معابر سطح شهرهای و اماکن عمومی می‌کنند.

این کشاورز دهگلانی با اشاره به دیگر فعالیت‌های گروه‌های جهادی برای مقابله با بیماری کرونا تصریح کرد: یکی از اقدامات مهمی که باید انجام شود، آموزش و فرهنگ‌سازی است که گروه‌های جهادی شهرستان در این زمینه نیز فعال شدند و به صورت مجازی و حضوری موارد خود مراقبتی را آموزش می‌دهند.

این روزها که ویروس کرونا میهمان ناخوانده ملت ایران شده است، مبارزه همه اقشار از کشاورز، بسیجیان ودیگر ارگانها وسازمانها  در بسیج مقابله با کرنا ویروس بسیار حائز اهمیت و مشهود بوده است.

شایان ذکر است: رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی صحیح و مداوم دست‌ها از مهمترین عوامل پیشگیری بیماری کرونا محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1599436
ارسال نظر
نظرات