شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1399/01/26 شناسه خبر: 1599551

تهیه و توزیع 35 هزار لیتر محلول ضدعفونی توسط دانشجویان جهادگر کردستان/ ارسال بسته های حمایتی برای محرومین آمریکا

تهیه و توزیع 35 هزار لیتر محلول ضدعفونی توسط دانشجویان جهادگر کردستان/ ارسال بسته های حمایتی برای محرومین آمریکا
بیش از ٣٥٠٠٠ لیتر مایع ضدعفونی کننده توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی استان کردستان برای مقابله با ویروس کرونا تهیه و در حال توزیع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، بسیج لشکر مخلص و همیشه بیدار خداست که همواره در حال خدمت در جبهه های مختلف است، از سازندگی تا خط مقدم، از جهاد تا خدمت به محرومین، از زندگی با مستضعفین تا ارسال محموله کمکی حتی بررای کمک به آمریکا!

بسیج نهضتی بیدار است که همیشه خدا را شاهد گرفته و تا دل جنگ، محرومیت و خطر برای رضای معبود بی همتایش پیش رفته است.

و امروز هم باز بسیج در قالب عناوین مختلف خود خدمت را اینبار هم تا مرز خریدن مرگ برای جان خود پیش برده و به کمک و یاری کادر درمان رفته تا تحفه چینی را ریشه کن کند.

جوانانی دانشجو که حتی برخی آنقدر کوچک به نظر میرسند که نام بسیجی دانشجو روی شانه آنها سنگینی میکند و مردان کوچک را بزرگ مردان تاریخ میکند.

در این روزهای کرونایی این جوانان قامت بلند سینه سپر کرده و به دنبال کمک و یافتن راهی برای حل معضل کرونا کرده اند.

دبیر طرح اعتلای بسیج دانشجویی کردستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بیش از ٣٥٠٠٠ لیتر مایع ضدعفونی کننده توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی استان کردستان تهیه و در حال توزیع است.

سید عنایت جویبار اظهار داشت: در طرح هم عهد سلیمانی توسط هسته‌های مسئله‌محور پژوهش فناوری و اقدام میدانی اعتلای بسیج دانشجویی استان کردستان، کارگاه تامین و توزیع مایع ضدعفونی کنندۀ آب ژاول راه‌اندازی گردید و در مرحله اول ١٧٢٠٠ لیتر تامین و در مناطق محروم استان توزیع گردید.

وی بیان کرد: در مرحله دوم تا کنون  ١٨٠٠٠ لیتر آماده شده و در حال توزیع در سرتاسر استان است.

وی افزود: با آغاز شروع ویروس کرونا، در لبیک به فرمان همیشگی امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) و با تأسی به مکتب ایثار و خدمت شهداء و به یاد پاسدار انسان و انسانیت شهید حاج قاسم سلیمانی، اقدامات و فعالیت های جهادی فراوانی توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی استان کردستان صورت گرفت و در راستای خدمت‌رسانی و در ادامۀ خدمات و کمک‌های دانشجویان انقلابی به مردم کردستان و مناطق محروم، کارگاه تامین و توزیع مایع ضدعفونی کنندۀ آب ژاول به همت اعتلای بسیج دانشجویی استان کردستان و هسته‌های مسئله‌ محور پژوهش فناوری و اقدام میدانی که ذیل حوزه‌های بسیج دانشجویی شهید تعریف و شهید مطهری و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان تشکیل گردیده است.

وی عنوان کرد: با همکاری اساتید شیمی و معاونت فرهنگی دانشگاه کردستان و حمایت ویژه سپاه بیت المقدس استان کردستان این کارگاه راه اندازی شد.

جویبار افزود: در مرحله اول این پروژه که با نام طرح هم‌ عهد سلیمانی مزین گشت؛ به مدت ١٠ روز از ٢٩ اسفند ١٣٩٨ الی ١٠ فروردین ١٣٩٩ به صورت شبانه روزی و سه شیفته و با حضور ۶۵ نفر از دانشجویان به انجام رسید.


وی گفت: ٣٠٠٠ بطری ٢/٧ لیتری و ٦٥٠٠ بطری ١/٤ لیتری با حجم مجموع ١٧٢٠٠ لیتر مایع ضدعفونی کنندۀ آب ژاول توسط جهادگران تامین و در مناطق محروم سنندج از جمله نایسر، دوشان، اساوله، قشلاق، کانی کوزله، قرادیان، تقتقان، شهرک وحدت، حاجی‌آباد، ننله، سراب، گرمیان، ماجوله، سمان، نران و همچنین در مناطق محروم شهرستان های سقز، بانه و قروه توزیع گردید و در مرحله دوم نیز که از تاریخ ١٤ فروردین شروع شده است که با مدد الهی تاکنون  ١٨٠٠٠ لیتر آماده شده و در حال توزیع در سرتاسر استان است.

جویبار در خاتمه خاطرنشان کرد: مایع ضدعفونی آب ژاول یک درصد از هیپوکلریت سدیم ساخته شده که فرمول مولکولی آن NaOCl است و از موارد مصرف آن، می‌توان به ضد عفونی کننده انواع سطوح داخلی و خارجی منزل، انواع ظروف چینی، ملامین، بلور و ... اشاره کرد که مقدار مصرف آن بدین صورت است که هر ١ پیمانه محلول آب ژاول، باید با ٩ پیمانه آب سرد ترکیب شود.

در همین راستا با دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا در کردستان هم گفتگویی مبنی بر تشریح روند فعالیت و همکاری نیروهای بسیجی این قرارگاه در شرایط فعلی داشتیم که به شرح زیل است.

دکتر ابراهیم اسدی گفت: از همان روزهای اولیه شیوع کرونا ویروس اولین کارگاه تولید ماسک در استان راه اندازی و به مرور هم ۲ کارگاه مکمل دیگر هم راه اندازی شد که تاکنون بالغ بر ۲۲ هزار ماسک ساخته شده است.

وی گفت: تعداد ۳۵ نفر دانشجو و از افراد دیگر به صورت شیفتی در این کارگاه ها فعالیت دارند و ۴۰۰۰ هزار شیلد محافظتی هم توسط ۱۲ دانشجو ساخته و در بین کادر درمانی توزیع شده است.

اسدی گفت: تعداد یک هزار دست لباس ایزوله هم تاکنون ساخته شده است که همگی محصولات به محض تولید در مناطق مختلف سطح استان توزیع شده است.

وی بیان کرد: تعدادی از جوانان بسیجی هم به صورت شبانه در گندزدایی شبانه نقاط مختلف حاشیه شهر به صورت مداوم شرکت داشتند و این اقدام آنها تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت.

اسدی در خاتمه عنوان کرد: گفتنی است که بسته های حمایتی از اقلام ساخته شده توسط جوانان دانشجوی بسیجی در روزهای اخیر برای کمک به آمریکا ارسال شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1599551
ارسال نظر
نظرات