شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1399/01/26 شناسه خبر: 1599561

فعالیت 35 تیم بسیج جامعه پزشکی کردستان برای مقابله با کرونا/ ایجاد 11 نقاهتگاه با ظرفیت 150 تخت بیمارستانی

فعالیت 35 تیم بسیج جامعه پزشکی کردستان برای مقابله با کرونا/ ایجاد 11 نقاهتگاه با ظرفیت 150 تخت بیمارستانی
بسیج جامعه پزشکی سپاه بیت المقدس کردستان با 35 تیم فعال پزشکی و ایجاد 11 نقاهتگاه در سطح شهرهای استان کردستان با ظرفیت 40 تا 150 تخت و تقدیم یک شهید مدافع سلامت نقش موثری در مقابله با کرونا ویروس در سطح استان کردستان داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، در پی شیوع ویروس کرونا در اغلب استان‌های کشور، گروه‌های جهادی و نیروهای مقاومت بسیج پابه‌پای مسئولان و نیروهای نظامی به صورت خودجوش وارد میدان شدند تا با ویروس منحوس کرونا مقابله کنند.

این روزها همه جا صحبت از جولان ویروس کروناست؛ ویروسی که دامن خیلی از کشورها را گرفته است؛ از آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا،بسیج جامعه پزشکی سپاه بیت المقدس کردستان بی وقفه در صف اول مبارزه با کرونا ویروس قرار گرفتند و با سر لوحه قرار دادن ایثار و فداکاری و از خود گذشتگی در راه خدمت به مردم جانشان را کف دست قرار دادند و اقدمات جهادی انجام دادند.

در این باره، بار دیگر نام پزشکان و پرستاران بسیجی بی‌ریا و با اخلاص انقلاب اسلامی بر سر زبان‌ها افتاده است؛ بسیجیان که هنوز از سیل خوزستان و از بحران‌های این استان نفسی چاق نکرده بودند بدون هیچ چشم داشتی درگیر مقابله با ویروس کرونا شده‌اند و این روزها در بیمارستان های استان کردستان شاهد تلاش‌های مخلصانه و بی‌ریای آنها هستیم که بدون انتظار و چشم داشت و بدون اینکه مقام و مسئولیتی در برطرف کردن مشکلات کشور داشته باشند در موقع بحران و سختی دست به کار می‌شوند و به یاری هموطنان خود می‌آیند.

تهیه 5 هزار لیتر مواد ضدعفونی و گندزدایی توسط بسیج جامعه پزشکی کردستان

مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی به تشریح اقدامات و فعالیت‌های این سازمان در راستای مقابله با ویروس کرونا در سطح استان کردستان پرداخت و اظهار داشت : بسیاری از بسیجیان قشر بسیج جامعه پزشکی در سطح استان کردستان از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا تلاش برای مقابله با کرونا را آغاز کردند.

وی افزود: با اعلام فراخوان در روزهای اول شیوع این ویروس 4 هزار نفر از اقشار مختلف بسیج جهت همکاری داوطلبانه با بسیج جامعه پزشکی استان کردستان اعلام آمادگی کردند.

فیضی از ایجاد 11 نقاهتگاه در تمام شهرهای استان کردستان جهت مقابله با ویروس کرونا با ظرفیت 40 تا 150 تخت خبر داد و بیان داشت: بسیج جامعه پزشکی آمادگی ایجاد تخت های بیشتر در مواقع ضروری را نیز دارد.

وی فلسفه وجودی راه‌اندازی این نقاهتگاه‌ها را مراقبت از مبتلایان کرونا که پس از ترخیص از بیمارستان به این نقاهتگاه‌ها انتقال داده می‌شوند، عنوان کرد گفت: برای حصول اطمینان قطعی از بهبودی کامل مبتلایان به کرونا این نقاهتگاه‌ها آماده شده است تا به نوعی از چرخه انتقال این ویروس به‌طور کامل جلوگیری شود.

مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کردستان  با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی بیش 5 هزار لیتر محلول ضدعفونی دست و سطوح، 5 هزار جفت دستکش لاتکس و۲ هزار و۵۰۰ ماسک N۹۵ به صورت رایگان در اختیار همکاران و کادر درمانی مبارزه با کرونا قرار داده است، خاطرنشان کرد: به منظور حمایت و کمک به کادر درمان و مدافعان سلامت بسیج جامعه پزشکی در کنار سایر مسوولان آماده ارائه خدمت به هموطنان عزیز است.

فیضی از دیگر اقدامات و فعالیت‌هایی که به‌ صورت مستمر از سوی بسیج جامعه پزشکی استان کردستان دنبال می‌شود را ضدعفونی اماکن و معابر سطح شهر، مساجد، بیمارستان‌ها عنوان کرد و گفت: این عملیات تا قطع کامل چرخه انتقال ویروس کرونا در استان کردستان با جدیت انجام می‌شود

دکتر فیضی با اشاره به فعالیت مستمر مدافعان سلامت جهت مقابله با کرونا ویروس ، گفت: 35 تیم بسیج جامعه پزشکی در قالب طرح شهید رهنمون برای مقابله با ویروس کرونا با حضور ۱۵۰ نیروی کارشناس در این استان فعال هستند.

وی تصریح کرد: شهید محمد یار احمدی اولین شهید بسیج جامعه پزشکی استان کردستان در مقابله با ویروس کرونا است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1599561
ارسال نظر
نظرات