شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1399/01/26 شناسه خبر: 1599572
مسئول بسیج دانشجویی گیلان:

فعالیت ۲۷ گروه جهادی دانشجویی گیلان با مجموع ۲۴۰ نفر در مقابله با کرونا/ از راه اندازی ۵خط تولید ماسک تا توزیع ۱۴۰۰بسته معیشتی عیدانه در مناطق محروم

فعالیت ۲۷ گروه جهادی دانشجویی گیلان با مجموع ۲۴۰ نفر در مقابله با کرونا/ از راه اندازی ۵خط تولید ماسک تا توزیع ۱۴۰۰بسته معیشتی عیدانه در مناطق محروم
مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان، گفت: ۲۷ گروه جهادی دانشجویی با مجموع ۲۴۰ نفر در زمینه‌های تخصصی بهداشتی_درمانی و غیر تخصصی در مقابله با کرونا بسیج شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد مهدی نیازمند، مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان در گفتگو با خبرنگار  ی، درباره مجموعه اقدامات گروه های جهادی و بسیج دانشجویی استان گیلان در هفته های اخیر در مواجه با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: بسیج دانشجویی از روزهای ابتدایی ورود این ویروس با روحیه جهادی مانند وقوع سایر حوادث همه گیر نظیر سیل ابتدای سال ۹۸ به صورت سازماندهی شده و بر اساس تجربیات خود جهت خدمت به مردم وارد میدان شدند.

وی با اشاره به فعالیت۲۷ گروه جهادی با مجموع ۲۴۰ نفر از افراد در زمینه‌های تخصصی بهداشتی_درمانی و غیر تخصصی گفت: این گروه های جهادی شامل جمعیت امام‌حسن(ع)، بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد آستارا، لاهیجان، انزلی، بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان، دانشگاه پیام نور فومن، گروه مدافعین حرم، گروه یاران مهدی(عج) در لشت نشاء و... هستند.

مسئول بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان درباره اقدامات این گروه های جهادی بیان کرد: راه اندازی پنج خط تولید ماسک بهداشتی با ظرفیت ۳۵۰۰ماسک در رشت، گندزدایی و ضدعفونی معابر توسط ۶تیم با ظرفیت ۲۵۰۰لیتر در هر ۲۴ساعت، توزیع لوازم بهداشتی شامل ۷۰۰ ژل ضدعفونی کننده و دو هزار و۷۰۰ بسته بهداشتی شامل ماسک، الکل، مایع دستشویی، و دستکش در مناطق حاشیه نشین و محروم شهرستان رشت توزیع شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان با اشاره به توزیع ۱۴۰۰ بسته های معیشتی عیدانه در حاشیه شهرها و مناطق محروم استان اضافه کرد: برگزاری کلاس های آموزشی توسط گروه جهادی امام علی(ع) در دانشگاه گیلان و توزیع ۲ هزار لیوان آب میوه طبیعی در سطح بیمارستان های شهرستان رشت به بیماران کرونایی از دیگر اقدامات این گروه های جهادی است.

نیازمند در تشریح نقش گروه های جهادی در فضای مجازی در بحران اخیر بیان کرد: مسابقه پیامکی جهت تقدیر و تشکر از کادر درمانی زحمتکش در این ایام، تولید محتواهای خوبی در حوزه آسیب های اجتماعی و آرامش در فضای مجازی بصورت مونشن گرافی، فضاهای رسانه ای و... از طریق فضای مجازی استان در اختیار عموم مردم قرار گرفت.

وی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص ارسال بسته های معیشتی و تامین نیازهای طبقات مستضعف جامعه در ماه مبارک رمضان بیان کرد: گروههای جهادی و بسیج دانشگاه های استان گیلان در جهت لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری و با توجه به تجربیات خوبی که در این زمینه داشته‌اند اقدامات بسیار مناسبی را انجام خواهند داد که بخشی از این اقدامات آغاز شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1599572
ارسال نظر
نظرات