شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:14 منتشر شده در مورخ: 1399/01/26 شناسه خبر: 1599597

مدافعان سلامت ستون اعتماد مردم / تقدیم دو شهید مدافع سلامت در استان گلستان

مدافعان سلامت ستون اعتماد مردم / تقدیم دو شهید مدافع سلامت در استان گلستان
گلستان در مبارزه علیه بیماری کرونا دو شهید مدافع سلامت را تقدیم انقلاب و مردم کرده است ، شهدایی که با تلاش شبانه روزی و خالصانه، ستون اعتماد و اطمینان مردم بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما ؛ استان گلستان با جمعیت یک میلیون و 900 هزار نفری در شمال کشور قرار دارد . بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه در این استان شمالی شیوع پیدا کرد و از هفتم اسفند ماه قرارگاه استانی مقابله با کرونا به ریاست دکتر عبدالرضا فاضل ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان تشکیل شد .

شیوع کرونا در گلستان به سرعت انجام شد و در همان هفته های اول جمعیت زیادی از مردم استان درگیر این بیماری شدند ، البته بخش های زیادی از مردم به دلیل استرس و داشتن علائم خفیف از تب و لرز ، گلودرد ، تنگی نفس و سرفه خشک به بیمارستانها مراجعه می کردند .

نکته مثبتی که در کارنامه استان گلستان در مبارزه با کرونا وجود دارد وجود تولیدکننده های ژل ، ضدعفونی دست و سطوح و ماسک در شهرک های صنعتی استان گلستان بود که مازاد این تولید به تهران و سایر استانها ارسال می شد و این بحث در تامین بازار داخل استان خیلی کمک کرد هر چند تا بعد از عید هم ماسک در داروخانه های استان یافت نشد .

از دیگر نقاط مثبت مبارزه با کرونا در استان گلستان همکاری بسیار خوب دکتر حق شناس استاندار گلستان ، سپاه نینوا گلستان و دانشگاه علوم پزشکی بود که باعث شد تا با همراهی مردم و رعایت دستورات بهداشتی خیلی زود وضعیت استان با یک شیب نزولی مواجه شده و به ثبات برسد.

در همین رابطه سراغ دکتر فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان رفتیم تا از ایثارگریهای کادر درمان و پرستاری و شهدای سلامت برایمان بگوید .

گلستان دو شهید مدافع سلامت تقدیم کرد

وی گفت : در این مدت نزدیک به دو ماه که با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنیم بیش از 300 پرستار ما به دلیل داشتن علائم تنفسی و تب و لرز و ... استعلاجی گرفتند، یک سری بستری شدند چون واقعا نیاز بود و یک سری نیز دو سه هفته در منزل قرنطینه شده و بعد از بهبودی به محل کار خود بازگشتند .

دکتر فاضل افزود : این نشانه ایثارگری این عزیزان است که علیرغم ترس از این بیماری و داشتن نشانه های بیماری سر کار می آمدند ، در همین مدت متاسفانه یکی از پزشکان خوب مان را در مرکز صیاد شیرازی گرگان از دست دادیم ؛ دکتر عبدالله عباسی که واقعا یک پزشک نمونه بود.

وی ادامه داد : دکتر سید یوسف موسوی نیز از مدافعان سلامت استان گلستان بود که بعد از ابتلا به بیماری کرونا در 22 اسفند ماه سال گذشته جان به جان آفرین تسلیم کرد ، وی از پزشکان شاغل در بیمارستان 560 ارتش گرگان بود که با شیوع ویروس کرونا برای خدمت به بیماران مشکوک به کرونا در گالیکش حاضر و بعد از مدتی نیز خود مبتلا به این بیماری گشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد :  وی بعد از ابتلا به بیماری کرونا، در بیمارستان پیامبر اعظم گنبدکاووس بستری و پس از مدتی مبارزه با این بیماری در روزهای پایانی اسفندماه درگذشت و  ستاد کل نیروهای مسلح نیز به دنبال اینست که وی را شهید سلامت اعلام کند.

شهید دکتر عباسی تربیت یافته امامین انقلاب بود

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان نیز در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما ضمن بیان ویژگی های فردی و اجتماعی منحصر به فرد شهید دکتر عبدالله عباسی گفت : در شرایط بحرانی و کمک به حل مشکلات، چشم و امید مردم عزیز کشورمان به تربیت یافتگان مکتب امامین انقلاب اسلامی و ادامه دهندگان راه مقدس شهیدان است ، شهید راه خدمت و مدافع سلامت، شهید بزرگوار دکتر عبدالله عباسی یکی از این تربیت یافتگان بود که با قدرت ایمان خود و در تمام طول زندگی لحظه ای از خدمت به مردم دریغ نمی کرد.

دکتر علیرضا خواجه شاهکویی افزود : دکتر عبدالله عباسی  در اوایل دهه شصت برای خدمت صادقانه به مردم و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی لباس مقدس سپاه به تن می کند و در همان سال های اولیه ورود به سپاه و برای دفاع از کیان کشور و لبیک به ندای حضرت امام راحل راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل میشود ، او سپس در اردوهای جهادی و محرومیت زدایی در صف اول خدمت بود و با شروع کرونا نیز تمام وقت در خدمت مردم بود.

شهید دکتر عباسی خود را مدیون شهدا می دانست

مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت : شهید دکتر عبدالله عباسی در زمان ریاستش بر دانشگاه علوم پزشکی تاکید ویژه ای بر استفاده از فرزندان شهدا داشت و معتقد بود به شهدا بدهکار است و باید به نوعی ادای دین نماید .

سید مهدی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبری اظهار کرد : شهدای مدافع سلامت به معنای واقعی مظهر قهرمانانی هستند که جان خود را در راه سلامتی مردم فدا کرده اند و  با اشاره به دکتر عبدالله عباسی شهید مدافع سلامت استان گلستان، اظهار کرد :  در زمانی که دکتر عباسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بود ( در سالهای بین 90 تا 92) من مدیریت گزینش دانشگاه را به عهده داشتم و از نزدیک شاهد تلاش خالصانه این مدیر انقلابی و جهادی بودم .

وی تصریح کرد : دکتر عباسی فردی متعصب در حوزه کاری، مردمدار ، انقلابی و فعال بود و یکی از خاطراتی که من از ایشان سراغ دارم ، قانونمندی و قاطع بودن است ، خصوصا در جریان جذب 30 نیرو نگهبان برای دانشگاه ،  شهید دکتر عباسی تاکید ویژه ای داشت علاوه بر دقت در امور شایسته سالاری فرزندان شهدا در اولویت اصلی قرار بگیرند تا به نوعی ادای دین بسیار کوچکی به این خانواده ها صورت گرفته باشد.

نگارنده بر این باور است تلاش های خالصانه و ایثارگریهای کادر درمانی ، پرستاران و پزشکان خدوم گلستانی است که امروز وضعیت استان گلستان در برابر کرونا را در موقعیت باثبات و در آستانه سفید قرار داده است .

در ابتدای شیوع کرونا 16 بیمارستان استان درگیر بیماری کرونا بودند اما در حال حاضر فقط 4 بیمارستان استان هستند که پذیرش این بیماران را انجام می دهند ، همپنین به گفته رئیس داشنگاه علوم پزشکی گلستان بستری بیماران کرونایی در بیمارستانهای استان زیر 300 نفر رسیده و فقط 20 درصد تخت های استان پر هستند و همه اینها گواه اینست که  شهدای سلامت در راه دفاع از مردم و تضمین امنیت و سلامت مردم دست شان از این دنیا کوتاه شد ، یادشان گرامی باد .

 

انتهای پیام /

مدافعان سلامت ستون اعتماد مردم
https://www.dana.ir/1599597
ارسال نظر
نظرات