شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:33 منتشر شده در مورخ: 1399/01/27 شناسه خبر: 1599759
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

کردستان معدن سوژه های ناب در بخش دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است

کردستان معدن سوژه های ناب در بخش دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، این استان را معدن سوژه های ناب و دست نخورده در حوزه ادبیات پایداری دانست و گفت: باید ظرفیت های این بخش بیشتر مورد توجه اصحاب فرهنگ و هنر قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، سردار سید صادق حسینی صبح امروز در جریان دیدار با رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان همزمان با ایام هفته هنر انقلاب، گفت: کردستان به راستی سرزمین مجاهدت های خاموش است، چرا که این استان ظرفیت های بسیار خوبی در بخش پایداری در اختیار دارد و باید این ظرفیت هایی شناسایی و معرفی شوند.

وی با اشاره به لزوم تلاش بیشتر در راستای شناسایی و معرفی ظرفیت های ادبیات پایداری در استان کردستان، بیان کرد: کردستان معدن سوژه های ناب در طول هشت سال دفاع مقدس و جریان ایثار و رشادت مردمی برای مقابله با ضد انقلاب است و انتظار می رود که بخشی از واقعیت های آن دوران پر افتخار با زبان هنر برای نسل جدید بازگو شود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان زبان هنر را یک زبان بین المللی و تاثیرگذار دانست و افزود: ما می توانیم در قالب تولید یک اثر هنری همانند عکس، شعر، داستان، فیلم کوتاه، یک کلیپ حرف های زیادی به مخاطب انتقال دهیم.

وی با اشاره به تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتر پیام های انتقال داده شده به زبان هنر، بیان کرد: وقتی که پیامی به زبان هنر انتقال داده می شود نه تنها میزان تاثیرگذاری آن بر مخاطب افزایش می یابد در کنار این مهم ماندگاری آن نیز چند برابر  می شود.

سردار حسینی بر تقویت فعالیت های فرهنگ و هنری در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در استان کردستان تاکید کرد و افزود: سپاه بیت المقدس کردستان در این راستا آمادگی دارد تا حمایت های ویژه ای از فعالیت های این بخش داشته باشد.

وی یادآور شد: امروز دشمن به دنبال تحریف واقعیت های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران است و به همین دلیل همه ما باید در این میدان وارد شده و با بهره گیری از زبان هنر واقعیت های هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران را به نسل جوان انتقال دهیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ضمن تقدیر از فعالیت ها و اقدامات حوزه هنری در این استان، افزود: ما آمادگی داریم تا از فعالیت ها و اقدامات حوزه هنری در مسیر اعتلای هنر متعهد و انقلابی حمایت کنیم.

در جریان برگزاری این نشست رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات مشترک با حوزه هنری استان، گفت: خوشبختانه هم اکنون تعامل و همکاری بسیار خوبی با حوزه هنری در استان کردستان داریم.

علی عباس داوودنیا ادامه داد: حوزه هنری در تمامی فعالیت های سازمان بسیج هنرمندان مشارکت خوب و فعالی داشته و در همین راستا نیز بیشتر فعالیت های ما به صورت مشترک برگزار می شود.

اعتماد و همراهی اصحاب فرهنگ مهمترین سرمایه حوزه هنری کردستان است

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان اعتماد و همراهی اصحاب فرهنگ و هنر را مهمترین سرمایه این حوزه در راستای اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری عنوان کرد.

امین مرادی با اشاره به شهید مرتضی آوینی به عنوان پرچمدار هنر متعهد و انقلابی در کشور، بیان کرد: حوزه هنری امروز در سطح کشور افتخار دارد که پرچمدار هنر متعهد و دینی است و در همین راستا نیز فعالیت ها و برنامه های متعددی در طول در این استان اجرایی و عملیاتی می شود.

وی با اشاره به اینکه در راستای اجرایی کردن همین سیاست کاری در استان کردستان، افزود: در همین راستا توجه به ادبیات پایداری به عنوان یکی از اولویت های اصلی در دستور کار حوزه هنری استان کردستان قرار گرفته است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: ما در بخش ادبیات پایداری علیرغم ظرفیت های بسیار خوب استان، همچنان در ابتدای راه قرار داریم و متاسفانه هنوز نتوانسته ایم از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های ویژه استان کردستان به خوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه حوزه هنری استان کردستان در بخش ادبیات پایداری فعالیت های خوبی را آغاز کرده است، افزود: در همین راستا در سال گذشته دو عنوان کتاب فرزند کردستان و سروده های بی تکرار منتشر شد و هم اکنون بیش از 10 پروژه دیگر نیز در این بخش در مراحل مختلف تولید قرار دارند.

مرادی با اشاره به اینکه ما در کنار توجه به ادبیات پایداری به عنوان محور اصلی فعالیت های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نسبت به سایر بخش های هنری نیز بی توجه نیستیم، یادآور شد: در سایر بخش های هنری در استان کردستان نیز فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به تولید محوری به عنوان یکی از ویژگی های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، بیان کرد: حوزه هنری بر خلاف سایر نهادهای متولی بخش فرهنگ و هنر، تولید محور است و در همین راستا سال گذشته بیش از صدها عنوان تولید در بخش های فیلم کوتاه، نمایش، موسیقی و هنرهای تجسمی در استان کردستان انجام شده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: خوشبختانه هم اکنون تعامل و همکاری بسیار خوبی بین حوزه هنری این استان با اقشار مختلف بسیج سپاه بیت المقدس کردستان وجود دارد و در راستای همین همکاری و تعامل در طول سال فعالیت ها و برنامه های خوبی اجرایی و عملیاتی می شود.

وی ضمن اعلام آمادگی برای تعامل و همکاری بهتر با سپاه بیت المقدس کردستان، اظهار کرد: ما می توانیم در بخش های مختلف از جمله برگزاری شب های خاطره شهدای شاخص، برگزاری رویدادها و جشنواره های فرهنگی و هنری و مسائلی از این دست با سپاه بیت المقدس کردستان همکاری داشته باشیم.

در جریان برگزاری این نشست که با حضور رئیس سازمان بسیج هنرمندان کردستان هم برگزار شد، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از خدمات حوزه هنری انقلاب اسلامی این استان در راستای اعتلای هنر متعهد و انقلابی تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1599759
ارسال نظر
نظرات