شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1399/01/27 شناسه خبر: 1599865
«کتاب- خانه» دو میلیارد و نیم فروخت؛

فروش بیش از ۲۳۶ هزار نسخه کتاب الکترونیک در پویش «کتاب_خانه»

فروش بیش از ۲۳۶ هزار نسخه کتاب الکترونیک در پویش «کتاب_خانه»
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد از فروش بیش از ۲۳۶ هزار نسخه کتاب الکترونیک در طرح «کتاب_خانه» خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فروش بیش از ۲۳۶ هزار نسخه کتاب الکترونیک در طرح «کتاب_خانه» خبر داد.

ایوب دهقانکار با اعلام پایان زمان بیست روزه پویش «کتاب_خانه» گفت: این پویش با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و جمعی از ناشران الکترونیک کشور برگزار شد. در این طرح بیش از ۲۳۶ هزار نسخه کتاب الکترونیکی با ارزشی بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال فروخته شد.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این پویش تقویت سبد فرهنگی خانواده‌های ایرانی در ایام خانه‌نشینی ناشی از کرونا در ایام تعطیلات سال جدید بود. این پویش توانست ذائقه تعداد درخور توجهی از کتابخوانان را با کتاب های الکترونیکی و دنیای نشر دیجیتال آشنا کند.

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: کتاب‌های الکترونیکی تحت هیچ شرایطی رقیب کتاب‌های کاغذی نیستند بلکه مکمل و مقوم خوبی برای ترغیب مطالعه و در نهایت فروش نسخه‌های بیشتری از کتاب‌های کاغذی محسوب می‌شوند و سیاست معاونت فرهنگی حمایت همزمان از نشر کتاب به صورت کاغذی و دیجیتال است.

دهقانکار در پایان اظهار کرد: خوشبختانه ناشران الکترونیک کشور در مقایسه با سال‌های گذشته رشد کمی و کیفی داشته‌اند و همین موضوع یکی از دلایل اصلی استقبال مخاطبان از محصولات ارائه شده است‌.

در پویش «کتاب_خانه» که از اول تا بیستم فروردین ۱۳۹۹ برگزار شد و کتاب‌های کودک و نوجوان با تخفیف ۸۰ درصد و کتاب‌های بزرگسال با تخفیف ۷۰ درصد به مخاطبان عرضه شد.

در این پویش پلتفرم‌های کتابخوانی طاقچه، فیدیبو، کتابراه، نوار، کتابیکا، پژوهان و فراکتاب مشارکت داشتند.

https://www.dana.ir/1599865
ارسال نظر
نظرات