شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1399/01/28 شناسه خبر: 1600051
مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج:

روزه باعث سلامت جسم و روح می شود/ عده ای در صدد ایجاد تضاد بین علم و دین هستند! + فیلم

روزه باعث سلامت جسم و روح می شود/ عده ای در صدد ایجاد تضاد بین علم و دین هستند! + فیلم
ماموستا بهمنی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: تبلیغ یک سری افراد در فضای مجازی دال بر مضر بودن روزه در روزهای کرونایی به سبب ایجاد تضاد بین علم و دین است و چه بسا به فرموده پیامبر اسلام(ص) روزه گرفتن باعث تزکیه روح و سلامت جسم می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماموستا بهمنی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی،  اظهار داشت:با توجه به اینکه در یک مقطع  و شرایط خاص زمانی با شیوع ویروس کرونا قرار داریم همین امر موجب  تعطیل شدن  مساجد،مدارس، دانشگاه ها و مراجع تحقیقات علمی شده است.

 وی گفت: با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان عده ای سودجو با تبلیغ در فضای مجازی در صدد هستند که اینگونه نشان دهند روزه گرفتن در ایام شیوع کرونا به بدن آسیب می رساند و اگر  این امر توسط  پزشکان مومن و متعهد محرز گردد شخص می تواند از گرفتن روزه خوداری کند.

ماموستا بهمنی افزود: یکی از شرایطی که قرآن برای روزه نگرفتن قرار  داده است بحث بیماری است و اگر این امر ثابت شود و باعث تشدید شدن بیماری در فردی شود شرع اجازه به روزه نگرفتن شخص می دهد  و این فرد می تواند رزوه خود را نگیرد.

ماموستا بهمنی  در ادامه گفت: تا به حال علم این موضوع را ثابت نکرده است که روزه گرفتن به بدن آسیب  می رساند و برعکس روزه گرفتن باعث تندرستی و آرامش روحی در انسان خواهد شد.

 این ماموستا با اشاره به اینکه این روزها شاهد بر این هستیم که  گروهی با  تبلیغ به روزه  نگرفتن و ضرر آن بر جسم در فضای مجازی فعالیت می کنند افزود: اینها افرادی هستند که می خواهند با تفرقه افکنی در بین دین و علم تضاد ایجاد کنند و توجه به اینگونه شایعات هیچ گونه پایه و اساس دینی و شرعی نخواهد داشت.

وی با اشاره به آیه قران عنوان نمود: روزه گرفتن بر امت مسلمان واجب است لذا پیغمبر اسلام (ص) فرمودند روزه مقاومت بدن انسان در برابر بیماری را بیشتر خواهد کرد و صحت و سلامتی را برای بدن به ارمغان خواهد آورد و استرس و تمام تنگ نظری ها را در بدن انسان خواهد زدود.

این ماموستا تصریح کرد: ریشه بسیاری از بیماریها در بدن انسان پریشانیهای روحی و روانی است و در دین مبین اسلام و طبق فرمایشات پیغمبران الهی ذکر خدا و روزه گرفتن برای هر فردی آرامش به بار خواهد آورد.

ماموستا بهمنی در پایان افزود: از تمامی مومنین و مسلمانان می خواهیم با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با توجه به اینکه اکثر مردم در قرنطینه خانگی هستند این فرض واجب را به جا آورند.

انتهای پیام/

...
https://www.dana.ir/1600051
ارسال نظر
نظرات