شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1399/01/28 شناسه خبر: 1600094
پویش «هر مسجد، ۱۰۰خانوار»؛

دهه تکریم مساجد مجازی شد/ اجرای پویش «هر مسجد، ۱۰۰خانوار» برای کمک به نیازمندان

دهه تکریم مساجد مجازی شد/ اجرای پویش «هر مسجد، ۱۰۰خانوار» برای کمک به نیازمندان
معاون فرهنگی امور مساجد گفت: امسال با توجه به شرایط خاص و عدم حضور مردم در مساجد، برنامه‌های دهه تکریم به شکل دیگری طراحی شده و به ائمه جماعات پیشنهاد شده است تا از طریق شبکه‌های اجتماعی، مباحث خود را به نمازگزاران ارسال کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هرسال از ۲۱ شعبان تا پایان آن، دهه تکریم و تعظیم مساجد نام‌گذاری شده است که امسال مصادف با ۲۷ فروردین تا پنجم اردیبهشت‌ماه خواهد بود.

شعار امسال این دهه، «مسجد پیشتاز در عمل به منویات مقام معظم رهبری» انتخاب‌شده است. بر این اساس، روز‌های این دهه با توجه به مناسبت‌های پیش رو و اولویت‌های فرهنگی کشور و همچنین فعال شدن مساجد در کارکرد‌های اجتماعی نامگذاری شده است.

حجت‌الاسلام ذاکر معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در خصوص این دهه و شرایط خاص آن در سال جاری گفت: دهه تکریم و تعظیم مقارن با دهه سوم ماه معظم شعبان همه ساله به همت این مرکز برگزار می‌شود. امسال با توجه به شرایط خاص و عدم حضور مردم عزیز در مساجد، برنامه‌ها به شکل دیگری در طول این دهه طراحی شده است، در این دهه که روزهایش با عناوین دهگانه نامگذاری شده است، به ائمه محترم جماعات پیشنهاد شده تا جهت ارتباط با نمازگزاران از طریق شبکه‌های اجتماعی، محتوا و مباحث خود را ارسال کنند. این محتوا و مباحث متناسب با عنوان هر روز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: امیدواریم با حضور فعال ائمه محترم مساجد در فضای مجازی از ظرفیت این فضا در جهت انتشار معارف اسلامی به نحو مطلوبی استفاده شود و علاوه بر طرح مباحث و ارائه محتوا ائمه جماعات شبهات جوانان و سایر نمازگزاران را پاسخگو باشند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در خصوص نامگذاری ایام دهه تکریم و تعظیم مساجد گفت: امسال با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در روز نیمه شعبان علاوه بر برنامه‌های در نظر گرفته شده، مساجد در مورد «رزمایش مواسات و همدلی» نیز به عنوان قرارگاه‌های این رزمایش نقش آفرینی خواهند کرد.

ذاکر افزود: معاونت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد دو پویش نمادین با عناوین «هر مسجد یک قربانی» با نیّت دفع بلای کرونا و توزیع گوشت قربانی میان خانواده‌های نیازمند و پویش «هر مسجد، صد خانوار» با هدف تامین مایحتاج خانواده‌های نیازمند از محل مخارج سفره‌های افطار مساجد راه اندازی کرده است.

https://www.dana.ir/1600094
ارسال نظر
نظرات