شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:30 منتشر شده در مورخ: 1399/01/28 شناسه خبر: 1600115
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان مطرح کرد؛

اجرای طرح پلاسما درمانی برای گروه های حساس جامعه

اجرای طرح پلاسما درمانی برای گروه های حساس جامعه
منوچهر کرمی گفت: طرح پلاسما درمانی برای گروه های حساس جامعه توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان آماده اجرا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ در خصوص آخرین اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه در مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در زمینه اقداماتی که مربوط به دانشگاه در مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا است تصمیم گیری شده است.

وی با اشاره به بازگشایی کار اصناف مختلف نیز افزود: در خصوص این بازگشایی تصمیمات به صورت کشوری گرفته شده و نقش دانشگاه علوم پزشکی در تصمیم گرفته شده خیلی زیاد نبوده است.

کرمی با بیان اینکه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی پس از تصمیم بازگشایی اصناف یک سری اقدامات را انجام داده و می دهد تا کمترین مشکل در این زمینه پیش بیاید، ادامه داد:  اجرای طرح بازرسی مشترک از اصناف توسط معاونت بهداشتی با همکاری بازرسان اماکن و تعزیرات حکومتی تشدید و محتواهای آموزشی لازم برای اصناف و واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه دستور ویژه دادستان برای برخورد با اصنافی که از پروتکل بهداشتی خارج می شوند نیز وجود دارد، گفت: برای اینگونه اصناف پس از اخطارهای لازم بازرسی مجدد انجام می شود.

راه اندازی کمپین مدیریت مردمی برای مبارزه با بیماری کرونا

وی در خصوص اجرای طرح همیار بازرسان بهداشت نیز خاطرنشان کرد: این طرح توسط بازرسان بهداشتی مصوب و به فرمانداری ها برای اجرا ابلاغ شده است.

کرمی اضافه کرد: از ۲۱ فروردین ماه همزمان با بازگشایی اصناف کمپین مدیریت مردمی برای پیشگیری از بیماری کرونا راه اندازی شده که هدف از فعال شدن این کمپین رعایت مسائل بهداشتی و تشویق مردم برای در خانه ماندن است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: در حال حاضر طرح پلاسما درمانی برای گروه های حساس جامعه برای رصد بیشتر سرایت پذیری بیماری کرونا در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی همدان قرار گرفته است.

وی با اظهار خرسندی از اینکه در روزهای گذشته شاهد گستردگی این اپیدمی در استان همدان نبوده ایم، بیان کرد: امیدواریم با بازگشایی اصناف و رعایت اصول بهداشتی در روزهای جمعه و شنبه با گسترش موج این بیماری در استان مواجه نشویم.

کرمی با تاکید بر رصد بیماریابی و غربالگری اطرافیان بیماران کرونایی توسط مراقبین سلامت نیز افزود: مراقبین سلامت، بهورزان و تیم های پزشکی پس از شناسایی و بررسی این افراد آنها را در صورت احتمال گرفتن بیماری تا ۱۴ روز در قرنطینه نگهداری می کنند.

وی در خصوص جذب  ۱۰۰ نیروی جدید مراکز درمانی نیز اظهار کرد: هدف از جذب این نیروها پیشگیری از خستگی نیروهای درمانی در بیمارستان ها و با صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گرفته شده است.

کرمی با اشاره به اینکه پس از بروز ویروس کرونا این تصمیم توسط دانشگاه علوم پزشکی گرفته شده است، افزود: نیروی های جذب شده شامل پرستار، فوریت‌های پزشکی، کمک پرستار، بهیار، هوشبری و کاردان مبارزه با بیماری است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1600115
ارسال نظر
نظرات