شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1399/01/28 شناسه خبر: 1600185
سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان:

بهترین کارها بدون آگاه بودن مردم توجیه ندارد / رسانه رکن اصلی فرهنگ سازی آب

بهترین کارها بدون آگاه بودن مردم توجیه ندارد / رسانه رکن اصلی فرهنگ سازی آب
حسینی، سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان گفت : اعتقاد دارم بهترین کارها بدون آگاه بودن مردم توجیه ندارد و از اینکه رسانه شما در بحث آب و همچنین سیل سال گذشته فعالیتهای خوبی داشته تشکر می کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما، سید محسن حسینی در دیدار و گفت وگو با اعضای تحریریه گلستان ما که در دفتر مدیر آب منطقه ای گلستان برگزار شد، گفت: اعتقاد دارم بهترین کارها بدون آگاه بودن مردم توجیه ندارد و از اینکه رسانه شما در بحث آب و همچنین سیل سال گذشته فعالیتهای خوبی داشته تشکر می کنم.

سرپرست آب منطقه ای گلستان خاطرنشان کرد: گاهی همکاران ما برای خدمتی اعزام می شوند اما به دلیل عدم آگاهی مورد تهاجم افراد بومی قرار می گیرند، گاها اتفاق افتاده نیروی ما از یک فرد سیلی می خورد و گاهی هم یک شهروند خودش یک اقدام را داوطلبانه بدون اینکه ما به او بگوییم انجام می دهد لذا آگاهی بخشی خیلی مهم است .

وی افزود: زمین خواران، دریا خواران مورد شماتت مردم قرار می گیرند اما به دلیل اینکه آگاهی های عمومی صورت نگرفته نسبت به آب خوان خواری دید منفی مانند دیگر بحث ها وجود ندارد.

حسینی با اشاره به لزوم عالمانه بودن مطالبه های عمومی، اذعان کرد: وقتی آموزش بنیاد محور باشد کنترل کیفیت بدون هزینه می شود.

سرپرست آب منطقه ای، تصریح کرد: سیل سال 98 فراتر از سیل های گذشته بود جریان های رسانه ای باعث کندن سر مدیریت باعث شدند که این موضوع باعث شد در زمان سیل برخی رفتارهای ناقص شکل بگیرد.

 وی ادامه داد: گفته می شود در آب صرفه جویی کنید رفتارهای روزانه عادی به نظر می آید اما با همین رفتارهای عادی می توانند مدیریت خوبی را انجام دهند.

حسینی با اشاره به لزوم معرفی سدها و ظرفیت های گلستان برای مردم، عنوان کرد: سد گرکز باید شناخته شود 1700 سال پیش مردم استان سد ساختند که بقایای آن هنوز ساخته مانده اما بیشتر مردم سد وشمگیر که 50 سال پیش توسط خارجی ها ساخته شده را می شناسند در صورتی که سد گرکز سند افتخاری برای ما است.

سرپرست آب منطقه ای گلستان، ابراز کرد: چیزی که در بحث رسانه نیازمند آن هستیم فرهنگ سازی آب است اگر بتوانیم فرهنگ مصرف آب را به نقطه ای برسانیم کسانی که می خواهند سو استفاده کنند در چشم مردم به صورت کامل و آگاهانه منفور شوند توانسته ایم موفق عمل کنیم.

گلستان ما در حوزه آب و انرژی حساسیت دارد

در این دیدار مدیر مسئول پایگاه خبری گلستان ما اظهار داشت : یکی از مناقشات آینده بشر و مهمترین آن بحث آب است و از این جهت این رسانه حساسیت زیادی در این مقوله دارد.

عموزاد تصریح کرد : سد نرماب به عنوان یک ابرپروژه می تواند بار بزرگی از روی دوش استان در تامین آب شرب چهار شهرستان و کنترل سیلاب بردارد لذا این سایت از این پروژه حمایت خواهد کرد ضمن اینکه در گذشته نیز به دنبال حق آبه مردم استان گلستان از سد شیرین دره در خراسان شمالی بود .

وی خطاب به سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان خاطرنشان کرد : این رسانه مرجع استانی آمادگی کامل دارد تا در حوزه آب هر اقدامی که شرکت آب منطقه ای گلستان  در جهت منفعت رسانی به مردم و انقلاب انجام دهد ، قاطعانه حمایت کند.

انتهای پیام /

https://www.dana.ir/1600185
ارسال نظر
نظرات