شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1399/01/29 شناسه خبر: 1600379
امام جمعه کلاله:

آل سعود عامل جنایت‌های جهان اسلام است/ نیروهای مسلح در دل ملت جای دارند

آل سعود عامل جنایت‌های جهان اسلام است/ نیروهای مسلح در دل ملت جای دارند
امام جمعه کلاله گفت: هر جای جهان اسلام شاهد خونریزی و مسلمان کشی هستیم؛ رد پای آل سعود دیده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، حجت الاسلام رضا کشیری در خطبه های مکتوب این هفته شهرستان کلاله گفت: رسول خدا(ص)فرمودند: چهار چیز را مراعات کنید تا در بهشت با من همنشین شوید.

وی در تکمیل سخنان خود افزود: زبان خود را از غیبت و دروغ باز دارید؛ زبان یکی از اعضای هفتگانه اختیاری است که خیلی از گناهان از  آن سر می زند و اگر آن را کنترل و در راه خدا به کارگیری کنیم؛ به بهشت می رویم.

دومین موردی که امام جمعه شهرستان کلاله به آن اشاره کرد صفت کینه و حسادت بود و در تشریح آن گفت: در تعبیر روایت است: همانطوری که آتش هیزم را می سوزاند و تبدیل به خاکستر می کند؛ حسادت هم اعمال خوب انسان را نابود می‌کند.

وی در خصوص سومین مورد، گفت: چشم از حرام ببندید؛ چشم انسان یکی از امانت های الهی و یکی از نعمت های الهی است که با همین چشم می توان به چیزهایی نگاه کرد که عبادت محسوب می شود و یا به چیز هایی نگاه کرد که گناه است.

حجت الاسلام کشیری نیازردن مسلمان را چهارمین ملاک همنشینی با پیامبر دانست و افزود: آزردن مسلمان حرام است؛ رژیم وهابی سعودی با پول و خرید اسلحه از بیگانگان خون مسلمین را می ریزد و هرجا جنگ و خونریزی بین مسلمین است رد پای جنایتکاران آل سعود دیده می‌شود. 

وی اشاره ای به حافظان سلامت جامعه داشت و گفت: از قول رسول خدا(ص) آمده است: هرکس برای برآوردن نیاز بیماری تلاش کند چه آن تلاش برآورده شود یا نه، مانند روزی می باشد که از مادر متولد شده است و گناهان وی پاک می شود.

وی ادامه داد: رسول خدا در جایی دیگر فرمودند: هرکس غذای بیماری را به او بخوراند خداوند از میوه های بهشتی به او می خوراند.

امام جمعه کلاله خطاب به حافظان سلامت گفت: انشاالله خداوند زحمات شما را قبول کند و پاداش مجاهدان در راه خدا را به شما عنایت فرماید و مسلما وظیفه ما مردم در این روزها کمتر بیرون آمدن و رعایت نکات بهداشتی است.

حجت الاسلام کشیری به روز ۲۹ فروردین و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز پرداخت و گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح، در دل این ملت جایی دارند و ما به فرزندان سرافراز کشورمان و نیروهای مسلح قدرتمندمان افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به برخی آیات قرآن کریم، گفت: خداوند تبارک و تعالی  در آیه ۱۰ و ۱۱ سوره مبارکه صف می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید؛ آیا شما را به بشارتی راهنمایی نمایم که شما را از عذابی دردناک می رهاند؟ پس به خداوند و رسولش ایمان آورید و در راه خدا با مال و جانتان جهاد کنید که این تجارت بهترین تجارت برای شما می باشد

کشیری در پایان گفت: امروز نیروهای مسلح با ایمان ترین و مجاهد ترین نیروهای جهان اسلام هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1600379
ارسال نظر
نظرات