شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1399/01/30 شناسه خبر: 1600488
منتخب مجلس یازدهم مطرح کرد؛

آب؛ بزرگترین معضل چهارمحال و بختیاری/ میثاقی برای ساختن استان به‌دور از دیدگاه‌های تنگ‌نظرانه بسته شده است

آب؛ بزرگترین معضل چهارمحال و بختیاری/ میثاقی برای ساختن استان به‌دور از دیدگاه‌های تنگ‌نظرانه بسته شده است
امیرقلی جعفری، منتخب مردم شهرستان بروجن در مجلس یازدهم شورای اسلامی گفت: شعار توسعه چهارمحال و بختیاری بر پایه کشاورزی نه تنها رشد کشاورزی را به همراه نداشته، بلکه مانع ورود صنعت به استان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیرقلی جعفری، منتخب مردم شهرستان بروجن در مجلس یازدهم شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ مسئله آب را بزرگترین معضل چهارمحال و بختیاری برشمرد و اظهار کرد: تغییر اقلیم و کاهش شدید منابع آب زیرزمینی، دشت‌های اصلی استان را به دشت‌های ممنوعه و بحرانی تبدیل کرده است.

جعفری گفت: منابع سرشار و غنی آب در غرب چهارمحال و بختیاری است و در حالی که تقاضا و جمعیت در شرق استان مستقر بوده و تاکنون برای رفع کمبود آبِ شهرها اقدامی نشده است.

وی عدم وجود صنعت پایدار و نبود آب برای توسعه کشاورزی و دامپروری را از دلایل بالا بودن نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد و افزود: با چاره‌اندیشی برای رفع مشکل آب، زمینه برای توسعه صنعت، کشاورزی، دامپروری و توریسم فراهم می‌شود.

منتخب مردم بروجن در مجلس یازدهم شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف شعار توسعه چهارمحال و بختیاری بر پایه کشاورزی هستیم، تصریح کرد: متأسفانه با این بهانه و شعار غلط نه تنها صنعت نیامد، بلکه کشاورزی و دامپروری هم رشدی نکرده است.

جعفری یادآور شد: برخی در خارج استان خود را ذینفع در آب ما دانسته‌اند و این در حالی است که عدم اهتمام در انتقال آب از غرب به سمت شرق و دخالت نداشتن در منابع آبی، بیش از نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری را با کم‌آبی مواجه و توسعه کشاورزی و دامپروری را با مشکل روبرو کرده است.

منتخب مردم بروجن تأکید کرد: میثاقی برای ساختن استان به‌دور از دیدگاه‌های تند و تنگ‌نظرانه سیاسی بسته شده است و در تحقق این مهم از تمامی ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

وی گفت: تماس تلاش مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری این است که با وحدت و هم‌صدایی از اولویت‌های اصلی استان دفاع شود.

بروجن در فاصله 62 کیلومتری از شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1600488
ارسال نظر
نظرات