شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1399/01/30 شناسه خبر: 1600519
امام جمعه دهگلان:

روزه طبیب قلب و روح انسان است/ هیچ ارتباطی بین روزه گرفتن و مبتلا شدن به کرونا وجود ندارد

روزه طبیب قلب و روح انسان است/ هیچ ارتباطی بین روزه گرفتن و مبتلا شدن به کرونا وجود ندارد
امام جمعه دهگلان گفت: روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان طبیب قلب و روح برای مسلمانان است و هیچ ارتباطی بین روزه گرفتن و مبتلا شدن انسان به بیماری کرونا وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان در گفتگو با کُردتودی، با اشاره به ماه پرخیر و برکت رمضان گفت: بدون شک این ماه مقدس همانند طبیبی است که تمام مواد زائد و شیمایی در طول این ماه با روزه گرفتن از بدن دفع می شود.

امام جمعه دهگلان با بیان اهمیت و عظمت ماه مبارک رمضان و گرفتن روزه گفت: روزه یکی از ستونهای پنجگانه دین مقدس اسلام است که خداوند متعال آنرا بر امتهای پیش از ما نیز در ایام مخصوص به خودشان واجب کرده است.

 وی افزود: از اوایل اسلام تاکنون دشمنان این دین مقدس به شیوه های گوناگون به مبارزه با این دین مقدس پرداخته اند و امروز نیز گروهی به بهانه ضعیف شدن جسم انسان در مقابل بیماری کرونا می خواهند مانع روزه گرفتن مسلمانان شوند.

ماموستا محمدی با بیان اینکه در فضای حقیقی ومجازی سوالاتی مطرح می شود که آیا احتمال دارد که روزه دار بر اثر ضعف جسمی به ویروس کرونا مبتلا شود گفت: مجمع عالی متشکل از اطبا و پزشکان و شاخه های علوم پزشکی و بزرگان شریعت اسلامی به این نتیجه رسیده اند که تاکنون با توجه به آزمایشات صورت گرفته هیچ ارتباطی بین روزه گرفتن و مبتلا شدن انسان به بیماری کرونا وجود ندارد.

وی اظهار داشت: با توجه به احکام و شریعت اسلامی بر هر انسان مسلمانی روزه ماه رمضان واجب است مگر کسانی که با توجه به عذر شرعی و طبق دستورات شریعت اسلامی قادر به گرفتن روزه نباشند.

امام جمعه دهگلان گفت: پیامبر (ص) در ایام نزدیک به ماه رمضان همیشه دعا می فرمود که خدایا ما را  به ماه رمضان برسان از خداوند میخواهم که همه مسلمانان روزه ماه مبارک رمضان را درک کنند.

مامستا محمدی بیان داشت: پیامبر (ص) فرموده اند روزه بگیرید تا سلامت باشید زیرا روزه باعث سلامت روح و جسم شده و باعث تقویت روحیه ما در مقابل این بیماری کرونا می شود که امروز جامعه را دچار ضعف و نگرانی کرده است.

 وی افزود: کسانی که دراین ماه مبارک به طعام روزه داران و دستگیری نیازمندان بپردازند خداوند در بهشت غرفه های زیبای بهشتی را نصیب آنان می نماید.

ماموستا محمدی با اشاره به اینکه استراحت دادن به بدن(در قالب روزه‌داری) در همه ادیان وجود دارد، افزود: هرچند در سایر ادیان و تمامی مکاتب علمی استراحت دادن به بدن در قالب روزه‌داری مورد تأکید واقع شده اما زیباترین و کامل‌ترین شکل آن در دین اسلام و در ماه مبارک رمضان نمود پیدا می‌کند.

امام جمعه دهگلان روزه ماه مبارک رمضان راعدل آفرین خواند و گفت: روزه باعث می شود که ما به فکر نیازمندان بیفتیم و احسان کردن عدالت اجتماعی را بالا ببریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1600519
ارسال نظر
نظرات