شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 20:18 منتشر شده در مورخ: 1399/01/30 شناسه خبر: 1600529
امام‌جمعه فارسان:

شعار ما گذشتن از آرم‌‏ها و پرداختن به آرمان‏‌ها است/ مسجدمحوری؛ نقطه اصلی رزمایش کمک مومنانه

شعار ما گذشتن از آرم‌‏ها و پرداختن به آرمان‏‌ها است/ مسجدمحوری؛ نقطه اصلی رزمایش کمک مومنانه
حجت‌الاسلام محسن ملک پور امام جمعه فارسان گفت: از کلمه مواسات و عمق معنایی آن پیداست که شرط اول رزمایش کمک مومنانه «حرکت خالصانه» است، لذا مهم نیست نام چه کسی و چه نهادی مطرح باشد. شعار ما «گذشتن از آرم‏ها و پرداختن به آرمان‏ها» است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محسن ملک‌پور امام جمعه فارسان  در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز ؛ در مورد بایدونبایدهای رزمایش مواسات گفت: اکنون و پس از حدود دو ماه از اعلام کرونا، ما به‌تدریج به سمت ترمیم و بهسازی درحرکتیم، اگر در مرحله اول عمده تمرکز بر بهداشت و سلامت «بود اکنون باید علاوه بر تأمین وسایل بهداشتی به سمت تمرکز بر» معیشت نیازمندان و فقرا حرکت کنیم، به ویژه این‌که تعداد زیادی از اقشار مردم که تجربه فقر نداشتند اکنون برای اولین بار با این تجربه تلخ مواجه می‏شوند.
 
وی افزود: فرارسیدن ماه مبارک رمضان که ماه انفاق، صدقه، رسیدگی به فقرا، اکرام ایتام و اطعام مستمندان است، این وظیفه را مضاعف کرده و همتی صدچندان برای ترمیم زندگی آسیب دیدگان از حادثه کرونا می‏طلبد. گسترش و عمق‌بخشی وجه‏ی مردمی، کمک‏ها و مساعدت‏ها و فراهم‌سازی مشارکت بیشتر و فراگیرتر مردم با استفاده از ظرفیت معنوی ماه مبارک رمضان است.
 
وی تصریح کرد: رزمایش یک حرکت مقطعی در یک بازه‏ی زمانی موقت است برای تداوم عملیات در طول سال و در موارد احتمالی بعدی. این رزمایش از نیمه شعبان تا ماه رمضان است.
 
وی به بایدهای رزمایش مواسات اشاره داشت و اظهار داشت: گرد هم آمدن گروه‏های جهادی، امدادی، هیئت‌ها، ائمه جماعات، انجمن‏های خیریه و سَمَن‏های مؤمن، انقلابی و مردمی در قرارگاه رزمایش و تبادل تجربیات و شناسایی آسیب‏ها، ضعف‏ها و قوت‏ها. تلاش برای شناخت اولویت‏های کمک‌رسانی و اقلام موردنیاز و تقسیم بندی و هماهنگ کردن آن. تلاش برای تسهیل ارسال کمک‏ها به همه مناطق و همه افراد از باید های این رزمایش است.

وی به نبایدهای رزمایش مواسات هم اشاره داشت و عنوان داشت: از کلمه مواسات و عمق معنایی آن پیداست که شرط اول این رزمایش «حرکت خالصانه» است، لذا مهم نیست نام چه کسی و چه نهادی مطرح باشد. شعار ما «گذشتن از آرم‏ها و پرداختن به آرمان‏ها» است.
 
وی ابراز داشت: نقطه اصلی در این رزمایش «مسجدْ محوری» است، تمام تلاش‏های این حرکت مؤمنانه باید بر محور مساجد شکل بگیرد و حتی‌المقدور مساجد فعال که دارای ائمه جماعات تلاشگر و برنامه‏ ریز و پایگاه‏های بسیج فعال هستند شناسایی و برای رزمایش بعدی از ظرفیت ایشان بهتر از گذشته استفاده شود.
 
وی به دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۵۸، اشاره داشت و گفت: سالروز صدور فرمان امام خمینی برای تأسیس بزرگ‌ترین نیروی حافظ انقلاب اسلامی است. نیرویی که در طول چهل سال گذشته مهم‌ترین و بیشترین نقش‌ها را در حراست از انقلاب اسلامی ایفا کرده است و بسان شجره‌ی طیبه‌ای در جای جای ایران اسلامی و منطقه سایه افکنده است.
 
وی افزود: امام خامنه‌ای: «... بنده آینده سپاه را یک آینده بسیار مبارکی می‏بینم. این سازمان متولدشده با انقلاب که از برکات شخص امام است. اگر امام این مسئله را دنبال نمی‏کردند، سپاه شاید به وجود نمی ‏آمد و یا به این گسترش و صحه قدرت نمی‏رسید. این وضعیت سپاه از برکات شخص امام است و وضعیت بسیج، این سازمانی که جزء برکات سپاه و برکات انقلاب و برکات شخص امام بزرگوار است.» بر همین اساس بود که امام راحل، فرمان تأسیس سپاه را در دوم اردیبهشت سال ۵۸ صادر فرمودند.

وی بیان داشت: طبق اصل ۱۵۰ قانون اساسی، سپاه برای پاسداری از آرمان‏ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است. حراست و صیانت از انقلاب اسلامی وظیفه‌ای فراتر از مرزهای جغرافیایی را می‌طلبد. تشکیل سپاه بدون مرزِ قدس از حدود سه دهه قبل بر همین مبناست.
 
وی به راز سپاه‌هراسی آمریکا اشاره داشت و اظهار داشت: به همین جهت است که آمریکا در طول چهار دهه گذشته، به‌ویژه در سالیان اخیر راهبرد شوم «سپاه هراسی» را جزو راهبردهای کلان و مستمر خود قرار داده است. تردیدی نیست بخش عمده ا‏ی حفاظت از عمق راهبردی انقلاب اسلامی در جهان بر عهده سپاه است.انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1600529
ارسال نظر
نظرات