شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:51 منتشر شده در مورخ: 1399/01/30 شناسه خبر: 1600653
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

پرداخت 21 میلیارد و 700 میلیون تومان غرامت به کشاورزان خراسان جنوبی

پرداخت 21 میلیارد و 700 میلیون تومان غرامت به کشاورزان خراسان جنوبی
غنچه گفت: میزان غرامت پرداخت شده در سال زراعی 97-98 حدود 21 میلیارد و 700 میلیون تومان بود که به طور کامل به کشاورزان، دامداران و باغداران آسیب دیده استان خراسان‌جنوبی پرداخت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد غنچه مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: از ابتدای مهرماه سال گذشته (آغاز سال زراعی 98-99) تاکنون 50 هزار و 500 فقره بیمه نامه در سطح استان خراسان‌جنوبی صادر شده است.

 
وی افزود: بیشترین تعداد بیمه نامه‌های صادر شده مربوط به باغداران استان با 33 هزار و 590 فقره است.
 
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در بخش دام نیز تاکنون 9 هزار و 950 فقره بیمه‌نامه صادر شده است.
 
غنچه بیان کرد: از نظر سطح بیمه‌ای از ابتدای مهرماه تاکنون میزان 24 هزار  هکتار محصول باغی، 12 هزار و 700 هکتار محصول زراعی، 38 هزار هکتار مرتع، 340 هزار راس دام سبک و 16 میلیون و 800 هزار قطعه طیور بیمه شدند.
 
وی اظهار کرد: در مقایسه با سال زراعی گذشته تاکنون عملکرد بیمه‌ای در باغات استان 105 درصد رشد داشته است.
 
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی در خصوص میزان غرامت‌های پرداخت شده به بیمه گذاران، اظهار کرد: میزان غرامت مربوط به سال زراعی 97-98 حدود 21 میلیارد و 700 میلیون تومان بود که به طور کامل به کشاورزان، دامداران و باغداران آسیب دیده استان پرداخت شده است.
 
غنچه در مورد خسارت‌های سال زراعی جاری، گفت: با توجه به این‌که غرامت‌ها جدیدا حادث می‌شود، تاکنون حدود یک میلیارد تومان خسارت مربوط به دام سبک و سنگین به دامداران استان پرداخت شده است.
 
وی بیان کرد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی غرامت‌ها را به طور مرتب پرداخت می‌کند و چیزی باقی نمی‌ماند.
 
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: پرداخت غرامت به کشاورزان به‌روز است و معمولا هر ماه، چهار مرحله غرامت‌ها به حساب بیمه گذاران واریز می‌شود.
 
غنچه اظهار کرد: مردم از بیمه محصولات کشاورزی، دام و طیور استقبال می‌کنند و روند بیمه‌گری در خراسان‌جنوبی نسبت به سایر استان‌ها خوب است.
 
وی خاطرنشان کرد: روند بیمه محصولات باغی و دامی در خراسان‌جنوبی در حال افزایش است.
 
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: بیمه محصولات کشاورزی مختص چند محصول نیست و شامل تمامی محصولات باغی و زراعی می‌شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1600653
ارسال نظر
نظرات