شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:51 منتشر شده در مورخ: 1399/01/30 شناسه خبر: 1600657
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

پیش‌بینی بارش تگرگ در مناطق کوهپایه‌ای خراسان‌جنوبی

پیش‌بینی بارش تگرگ در مناطق کوهپایه‌ای خراسان‌جنوبی
نخعی گفت: مطابق با الگوی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی طی امروز و فردا گاهی وزش تندباد، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، برخورد صاعقه در مناطق مرتفع و احتمال بارش تگرگ در مناطق کوهپایه‌ای خراسان‌جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد نخعی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: مطابق با الگوی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی طی امروز و فردا گاهی وزش تندباد، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، برخورد صاعقه در مناطق مرتفع و احتمال بارش تگرگ در مناطق کوهپایه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

 
وی با بیان این‌که در این مدت احتمال وقوع رواناب در برخی نقاط وجود دارد، افزود: به ویژه برای فردا در برخی نقاط شمالی، شرقی و جنوبی استان احتمال وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی قابل پیش‌بینی است.
 
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین طی امروز و فردا دمای هوا تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهد داشت.
 
نخعی تصریح کرد: طی 24 ساعت گذشته از ایستگاه باران‌سنجی کهنو نهبندان 5 میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.
 
وی عنوان کرد: در شب و روز گذشته سربیشه با کمینه دمای 5 درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین و طبس با بیشینه دمای 29 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.
 
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی ادامه داد: تغییرات دمای هوا ر مرکز استان نیز بین 10 و 22 درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است.
 
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1600657
ارسال نظر
نظرات