شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1399/01/30 شناسه خبر: 1600678
شهردار زنجان:

تلاش برای فعالیت مجدد ناوگان اتوبوسرانی در زنجان/ تمامی پارک‌های شهر تعطیل هستند

تلاش برای فعالیت مجدد ناوگان اتوبوسرانی در زنجان/ تمامی پارک‌های شهر تعطیل هستند
حبیب ملایی یگانه شهردار زنجان از تلاش برای فعالیت مجدد ناوگان اتوبوسرانی در زنجان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حبیب ملایی یگانه در گفت و گو با خبرنگار موج رسا؛ با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی هوشمند توسط مردم، اظهار کرد: ضد عفونی معابر طبق دستور العمل ستاد ملی مقابله کرونا در حال اجرا است.

وی با اشاره به وضعیت پارک ها و تفرجگاه های شهر زنجان، ابراز کرد: تمامی پارکهای زنجان مانند گذشته تعطیل است.

شهردار زنجان با یادآوری تعطیلی مشاغل پر خطر در زنجان، تصریح کرد: مشاغل کم خطر با ثبت در سامانه و با شرط رعایت پروتکل های بهداشتی و ایمنی در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه امروز آخرین روز اجرای طرح زوج و فرد در زنجان است، عنوان کرد: اگر درخواست تمدید طرح زوج و فرد از طرف ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس به شوارای هماهنگی ترافیک ابلاغ شود این طرح ادامه دار خواهد بود و اگر بررسی های میدانی حاکی از این باشد که اجرای طرح زوج و فرد در فاصله گذاری اجتماعی هوشمند تاثیر زیاد نداشته است تصمیم بر لغو این طرح گرفته می شود.

یگانه با گریز به ابلاغ پروتکل فعالیت سیستم حمل و نقل عمومی به تمامی شهر ها توسط ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس، افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی باید برای فعالیت خود تمامی بند های آن پروتکل را رعایت کند تا اجازه فعالیت داشته باشد و این پروتکل در زنجان به سازمان حمل و نقل و بار و مسافر ابلاغ شده است.

وی با یادآوری تعطیلی اتوبوسرانی درون شهری در زنجان، ابراز کرد: بخش خصوص حاضر به ادامه فعالیت با قراداد گذشته خود نیست و جلسات متعددی تشکیل شده است و امیدواریم طی چند روز آینده توفقات ما با بخش خصوصی نهایی شود و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی اتوبوسرانی فعال شود.

شهردار زنجان با بیان اینکه افزایش کرایه حمل و نقل با آغاز به کار مجدد اتوبوسرانی هم زمان نیست، عنوان کرد: افزایش کرایه در سیتم حمل و نقل عمومی هر ساله انجام می شود ولی این امر ارتباطی به آغاز به کار مجدد اتوبسرانی در زنجان ندارد و فعالا افزایش کرایه در زنجان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه افزایش کرایه های سیستم حمل و نقل عمومی مستلزم طی یک پروسه قانونی است، خاطر نشان کرد: برای افزایش کرایه سیتم حمل و نقل عمومی با تصویب کرایه در شورای شهر و تایید فرماندار زنجان و ستاد تنظیم بازار افزایش کرایه حمل و نقل عمومی انجام می شود.

یگانه با بیان اینکه در صندلی عقب تاکسی ها حتما باید دو نفر مسافر حضور داشته باشد، افزود: جدا کردن بخش راننده و مسافر به سازمان تاکسیرانی ابلاغ شده است ولی انجام این اقدامات زمان بر است.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1600678
ارسال نظر
نظرات