شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 17:04 منتشر شده در مورخ: 1399/01/30 شناسه خبر: 1600690

صف پخش کرونا یا صف توزیع سیم کارت!

صف پخش کرونا یا صف توزیع سیم کارت!
این روزها که کرونا در کمین هر ایرانی نشسته و کمترین سهل انگاری می تواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد دولت تدبیر و امید با تدبیرهای شگفت آورش نه قصد رحم کردن به مردم را ندارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کردتودی، کرونا از آخرین روزهای بهمن بعنوان مهمان ناخوانده وارد کشورمان شده و با گرفتن جان برخی افراد فعلا قصد رفتن ندارد و جا خوش کرده است.

کرونا ویروس مدارس ، مساجد ، اماکن متبرکه ، مراسمات شادی و عزا را در کشور تعطیل کرد ، اما به مدد تدبیرهای شگفت آور دولت تدبیر و امیدهای صف های طولانی یک روز برای سوخت و یک روز برای دریافت سیم کارت رایگان همچنان ادامه دارد.

اینطور که مشخص است ایستادن در صف های طولانی سهم جدا نشدنی زندگی مردم ما شده است ، مردمی که باید با هر ساز بی تدبیری دولتمردان برقصند تا بتوانند مایحتاج خود را کسب نمایند.

این روزها که کرونا در کمین هر ایرانی نشسته و کمترین سهل انگاری می تواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد نه مردم به خودشان رحم می کنند و نه دولت تدبیر و امید با تدبیرهای شگفت آورش قصد رحم کردن به مردم را دارد.

با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور چند روز قبل شاهد حضور تعداد زیادی از کشاورزان بیجاری در دفاتر پیشخوان بودیم که برای دریافت سوخت خود مراجعه کرده بودند و همین صف ها می تواند عامل اصلی انتشار ویروس در بین مردم باشد.

یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات مردم ارائه تسهیلات یک میلیون تومانی است که قصه پر غصه این روزهای زندگی مردم شده است.

رئیس‌جمهور در روز ۱۸ فروردین ماه گفته بود: تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد در نظر گرفته‌ایم که مدت زمان بازپرداخت آن ۲۴ ماه (دو سال) است و چند ماه هم تنفس داده می‌شود و آنها بازپرداخت را از مهر ماه ۹۹ شروع خواهند کرد.

اما با فشار مردم و مراجع تقلید مقرر شد که سود ۱۲ درصدی وام یک میلیون تومانی کرونا که قرار است برای یارانه‌ بگیران واریز شود را دولت برعهده بگیرد و قرار شد وام یک میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه پرداخت شود و سود وام را دولت پرداخت کند.

در طی چند روز گذشته وزارت کار پیامکی برای یارانه بگیران ارسال کرده که سرپرستان خانوار حداکثر تا روز یکشنبه آخرین روز فروردین از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است به شماره 6369 پیامک کنند.

پیرو اعلام دولت برای ارائه تسهیلات یک میلیون تومانی بصورت وام به سرپرست خانوارهای یارانه بگیر و با توجه به اینکه یکی از شرایط ثبت نام جهت دریافت این وام، داشتن سیم‌کارت به نام سرپرست خانوار عنوان شده است؛ همراه اول در راستای مسؤولیت اجتماعی و یاری رسانی به این افراد، تسهیلاتی فراهم کرده که سرپرستان خانوار که سیم‌کارتی به نام خود ندارند می‌توانند به راحتی از طریق شبکه گسترده فروش و خدمات همراه اول، نسبت به ثبت نام و دریافت سیم‌کارت اعتباری خود بصورت رایگان، اقدام کنند.

دریافت سیم کارت رایگان همان و ایجاد صف های طولانی برای دریافت سیم کارت در شهرهای مختلف استان همان ،که نقش موثری که انتشار ویروس کرونا دارد.

بهتر نیست دولتمردان ما قبل از اتخاذ تصمیم های کبری و شگفت زده کردن مردم در مورد ایجاد زیر ساخت ها هم تدبیری داشته باشند تا بیش تر از این شاهد ایجاد صف های طولانی در روزهای کرونایی نباشیم.

این روزها همه از رعایت فاصله اجتماعی می گویند ، اما آنطور که مشخص است ویروس کرونا به دولتمردان قول داده است در صف های طولانی که نتیجه بی تدبیری آنها است ورود پیدا نکند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1600690
ارسال نظر
نظرات