شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1399/02/01 شناسه خبر: 1600950
در راستای کمک مومنانه؛

توزیع بیش از دو هزار بسته معیشتی در سنندج + تصاویر

توزیع بیش از دو هزار بسته معیشتی در سنندج + تصاویر
در تمام برهه‌های حساس در کشور به چشم دیده‌ایم که بخشش، جیب بزرگ نمی‌خواهد، دل بزرگ می‌خواهد و دستی مهربان تا غبار تمام گرد و خاکی که کرونا به راه انداخت را از چهره‌ها بزداید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، حنای مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا، که هنوز نمی‌دانیم دقیقا از کجا آمد و در بدو ورود به کشور یکه‌تاز در صدر خبرهای بد قرار گرفت، این روزها می‌رود تا در طوفان همدلی و مهربانی که ایرانی‌ها به راه انداخته‌اند، رنگ ببازد. 

کووید 19 با همه بیگانگی و ناشناس بودنش، خیلی زود با همه گرم گرفت و پیش از آنکه طینت این غریبه را بشناسیم، دست به دست جابجا شد و دود گرد و خاکی که به راه انداخت خیلی زود به چشممان رفت .

 

در این میان، همه شرارت‌ها و خباثت‌های ویروس غریبه یک طرف، جلوه‌هایی که از ایثار، همدلی، همبستگی و از خودگذشتگی در ایران خلق می‌شود یک طرف دیگر؛ به نحوی که می‌رود تا دوباره همین روزها حماسه‌ای شکوهمند را رقم بزند.

در تمام برهه‌های حساس در کشور به چشم دیده‌ایم که بخشش، جیب بزرگ نمی‌خواهد، دل بزرگ می‌خواهد و دستی مهربان تا غبار تمام گرد و خاکی که کرونا به راه انداخت را از چهره‌ها بزداید. 

در پی فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه‌شعبان مبنی بر راه‌اندازی رزمایش گسترده در کشور در راستای کمک مومنانه به نیازمندان و حمایت از خانواده‌هایی که اقتصاد آنان تحت تاثیر شیوع کرونا ویروس قرار گرفت، رزمایشی با عنوان «کمک مومنانه» جان گرفت تا دوباره مردم پای کار گره گشایی از هموطن بایستند.

فاز نخست سراسری «کمک مومنانه» از روز شنبه (۲۳ فروردین) با رمز یا صاحب‌الزمان (عج) کلید خورد و مرحله اول این رزمایش تا پایان ماه مبارک رمضان خواهد بود و پس از آن، مراحل بعدی ادامه خواهد شد.

توزیع بیش از دو هزار بسته معیشتی در راستای کمک مومنانه

سرهنگ عسگری فرمانده سپاه ناحیه سنندج در گفتگو با خبرنگار کردتودی عنوان کرد: بعد از آغاز رزمایش کمک مومنانه توسط سپاه بیت المقدس استان کردستان، ستاد مقابله با کرونا انجام شد و ارتباط هایی با خیرین انجام شد و تا شب اول ماه مبارک رمضان همچنان مرحله ی اول آن ادامه دارد.

وی گفت: تا به الان حدود 5 هزار بسته بهداشتی و بیش از 2 هزار و 200 بسته معیشتی در شهرستان سنندج و در بین مناطق محروم این شهرستان توزیع شده است.

وی افزود: در حال حاضر طی مکاتباتی که با کمیته امداد، بهزیستی و شهرداری سنندج داشته ایم می خواهیم بانک اطلاعاتی را ایجاد نماییم تا به افرادی که نیازمند واقعی هستند این کمک مومنانه صورت پذیرد.

سرهنگ عسگری یادآور شد: حدود 112 هزار ماسک توسط سپاه ناحیه سنندج تولید شده و در حال توزیع است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1600950
ارسال نظر
نظرات