شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:11 منتشر شده در مورخ: 1399/01/31 شناسه خبر: 1601015
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی:

مجازات سخت به دنبال متجاوزان به اماکن تاریخی و فرهنگی

مجازات سخت به دنبال متجاوزان به اماکن تاریخی و فرهنگی
محمدرضا محمدی‌مقدم، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: افرادی را که با حفاری در اماکن تاریخی، فرهنگی و اماکن مذهبی، دست به ضبط اشیای مکشوفه و آلات و ادوات حفاری بزنند، در انتظار حداکثر مجازات باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ محمدرضا محمدی‌مقدم فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: حدود 5 هزار سرکشی از محوطه‌های تاریخی چهارمحال و بختیاری انجام شد.

وی افزود: در ماه‌های اسفند و فروردین، چهار هزار و 964 مورد سرکشی از محوطه‌های تاریخی استان انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در پی سرکشی هایی که طی این دوماه انجام شده است، سه هزار و 266 مورد مربوط به اسفند سال گذشته و یک‌هزار و 698 مورد مربوط به فروردین‌ماه سال‌جاری است.

محمدی‌مقدم  با اشاره به شیوع ویروس کرونا و خلوتی مناطق شهری و روستایی، تصریح کرد: کاهش حضور مردم در مکان‌های عمومی موج افزایش سرکشی از محوطه‌های تاریخی چهارمحال و بختیاری شده است و به صورت  شبانه‌روزی به‌صورت محسوس و نامحسوس با هدف جلوگیری از فرصت‌طلبی سودجویان و حفاران غیرمجاز انجام می شود.

وی در پایان افرادی را که با حفاری در مکان‌ها و محوطه‌‌های تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی یا در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی، دست به ضبط اشیای مکشوفه و آلات و ادوات حفاری زده را مجرم دانست و گفت: این متخلفان به حداکثر مجازات محکوم می‌شود.

انتها پیام/

https://www.dana.ir/1601015
ارسال نظر
نظرات