شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:35 منتشر شده در مورخ: 1399/02/01 شناسه خبر: 1601149
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

تعطیلی مشاغل پُر ریسک در کُردستان تا اطلاع ثانوی/ بیرون آمدن برای مبتلایان به بیماری های زمینه ای همچنان خطرناک است

تعطیلی مشاغل پُر ریسک در کُردستان تا اطلاع ثانوی/ بیرون آمدن برای مبتلایان به بیماری های زمینه ای همچنان خطرناک است
با توجه به اینکه پاسازها و بازارهای استان کُردستان از امروز آغاز به کار می کنند اما معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان می گوید که بیرون آمدن برای افراد دارای بیماریهای زمینه ای همچنان خطرناک است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه بهترین راهکار مقابله با ویروس کرونا پویش «در خانه ماندن» است، گفت: قطع زنجیره انتقال و شیوع بیماری کووید ۱۹ به همکاری مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی هوشمند نیاز دارد.

وی، با بررسی ابعاد اجرای فاصله گذاری اجتماعی هوشمند افزود: روند کاهشی ابتلای به بیماری کووید ۱۹ در کُردستان گواه این است که ابتلاء کاهش یافته است، اما زنجیره هنوز قطع نشده است.

وی از برخی افراد که ملاحظات پزشکی را مراعات نمی‌کنند خواست بیش از این به هشدارهای پزشکی توجه کنند تا زحمات کادر پزشکی که روزها است متحمل زحمات زیادی شده اند، به نتیجه برسد.

قادری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پاسازها و بازارهای استان کُردستان رسماً از امروز آغاز به کار می کنند لذا رعایت نکات بهداشتی برای افراد الزامی است.

وی گفت: توصیه می شود افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند در خانه بمانند چرا که این افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه اکثر پاسازها طوری ساخته نشده اند که تهویه مناسبی داشته باشند لذا پیشنهاد می شود مردم چنانچه مجبور هستند که به این اماکن ورود پیدا کنند حتما دستکش و ماسک همراه خود داشته باشند و از دست زدن به میزهای فروشنده و لمس دستگیره ها پرهیز کنند.

وی خاطر نشان کرد: شستن دست ها با آب و صابون بهترین راه حل مبارزه با ویروس کرونا است لذا چنانچه افراد مجبور باشند که به بازار و خیابان ها بروند سعی کنند که سطوح های مختلف را لمس نکنند و موازین و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

قادری با اشاره به اینکه در خانه ماندن بهترین راه حل مبارزه با ویروس کروناست اضافه کرد: شهروندان لازم است تا حد امکان از منزل خارج نشوند مخصوصاً افراد دارای بیماری های مزمن از جمله دیابت، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های تنفسی، کلیوی و ... چرا که احتمال انتقال بیماری به انها بسیار زیاد است.

مشاغل پر ریسک در سطح استان همانند گذشته تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود

حسین خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی استانداری کُردستان نیز اظهار داشت: مطابق با مصوبات قبلی ستاد ملی، مدارس و دانشگاه‌های استان مانند گذشته تعطیل است و فعالیت آنها به صورت غیر حضوری و مجازی است اما دانشجویان سطح تحصیلات تکمیلی دکترا می‌توانند به فعالیت آموزشی خود ادامه دهند.

وی افزود: مشاغل پرریسک در سطح استان همانند گذشته تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود و  کسب و کارهای باریسک متوسط بویژه در پاساژها هم می توانند از اول اردیبهشت از صبح تا ساعت ٦ عصر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت داشته باشند.

خوش اقبال اضافه کرد: مشاغل با ریسک بالا در پاساژها نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و همچنان تعطیل خواهند بود.

وی در مورد فعالیت مساجد و اماکن مقدس استان نیز یادآور شد: به منظور حفظ سلامت شهروندان عزیز براساس تصمیمات ستاد ملی این اماکن تا ۱۵ اردیبهشت ماه تعطیل هستند.

معاون استاندار کردستان با بیان اینکه موفقیت در اجرای این برنامه‌ها نیازمند مشارکت همه جانبه مردم است، افزود: ادارات شهرستان‌ها طبق روال گذشته با ۲ سوم نیروی انسانی فعالیت کرده و یک سوم نیز به صورت دورکار خواهند بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1601149
ارسال نظر
نظرات