شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:53 منتشر شده در مورخ: 1399/02/01 شناسه خبر: 1601275
بهار را ورق بزن؛

شخصیت‌های ادبی در «بهار را ورق بزن» از شیخ اجل می‌گویند

شخصیت‌های ادبی در «بهار را ورق بزن» از شیخ اجل می‌گویند
برنامه «بهار را ورق بزن» رادیو فرهنگ به مناسبت یکم اردیبهشت ماه روز بزرگداشت شیخ اجل بخش‌های مختلفی را برای این روز تدارک دیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اولین روز ماه اردیبهشت را به بزرگداشت و گرامی‌داشت استاد سخن فارسی، سعدی اختصاص داده‌اند که به حق او را «افصح‌المتکلمین» یعنی فصیح‌ترین گوینده و شاعر نامیده‌اند و بدون تردید یکی از پنج شاعر طراز اول زبان فارسی است.

 
رادیو فرهنگ به مناسبت یکم اردیبهشت ماه در روز بزرگداشت شیخ اجل، سعدی خوانی اساتید شعر و ادب فارسی و شخصیت‌های ادبی را پخش می کند.
 
برنامه «بهار را ورق بزن» امشب یکم اردیبهشت ماه سعدی‌خوانی‌های شخصیت‌های ادبی همچون ساعد باقری، علی اصغر دادبه، دکتر موسوی، هوشنگ ابتهاج و محمدرضا شفیعی کدکنی و …پخش می‌شود.
 
همچنین در این برنامه «یک هفته با سعدی و سپهری» که از روز دوشنبه اول اردیبهشت تا دوشنبه هشتم اردیبهشت در فضای مجازی به اهتمام خانه کتاب برگزار می‌شود پوشش خبری داده می شود.
 
استادان و سعدی‌پژوهان و سپهری‌پژوهان با مقالات،ادداشت‌ها، فایل‌های صوتی و تصویری و انتشار آن‌ها در سایت و کانال شهر کتاب و مرکز سعدی‌شناسی و دیگر پایگاه‌های فرهنگی مخاطبان را در طول یک‌ هفته با آثار و اندیشه‌ها و زندگی این دو شاعر برجسته ادبیات کلاسیک و معاصر بیشتر آشنا می‌سازند.‌
 
پخش تصیف‌ها بر اساس اشعار و غزلیات سعدی نیز از دیگر ورق‌های این مجله بهاری است  و در بخش تعاملی نیز شنوندگان می‌توانند درباره سعدی و سعدی‌خوانی نظرات خود را بیان کنند.
 
برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» نیز دارد که با معرفی موسیقیدانان یکی از آثار آن‌ها را پخش می‌کند و امشب در این برنامه محمد علی بهمنی شاعر و ترانه سرا معرفی می‌شود و همچنین در بخش «صدای سینما» این برنامه رادیویی بخش‌هایی از فیلم ماندگار «گاو» اثر داریوش مهرجویی را می شنویم.
 
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت ۲۰ تا ۲۲ هرشب به تهیه کنندگی زهرا نصراللهی روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز و موج ای ام ردیف۵۸۵ کیلوهرتز پخش می‌شود.
https://www.dana.ir/1601275
ارسال نظر
نظرات