شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 20:05 منتشر شده در مورخ: 1399/02/01 شناسه خبر: 1601439
فرمانده سپاه نینوا گلستان:

200 هزار خانوار گلستانی تحت پوشش کمک مومنانه قرار می گیرند/ کشف ۲۰ تن موادضدعفونی کننده و ۸۶۰۰ بطری الکل در ایام کرونایی

200 هزار خانوار گلستانی تحت پوشش کمک مومنانه قرار می گیرند/ کشف ۲۰ تن موادضدعفونی کننده و ۸۶۰۰ بطری الکل در ایام کرونایی
سردار علی ملک شاهکویی در نشست خبری به تشریح اقدامات سپاه نینوا در مقابله با ویروس کرونا و رزمایش کمک مومنانه پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به  نقل از گلستان ما؛ سردار علی ملک شاهکویی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با شکل گیری انقلاب اسلامی، سپاه از دل انقلاب و با درایت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تشکیل شد تا براساس قانون اساسی ، پاسدار انقلاب باشد و در اردیبهشت ۵۸ ساختار های رسمی سپاه در جهت پاسداری از انقلاب شکل گرفت.

وی افزود: هرجایی که تفکر انقلاب اسلامی وجود داشته باشد سپاه آنجا حاضر است و هرجا دستاوردهای انقلاب مورد تهدید قرار گیرد سپاه موظف است با حضور خود در مقابل تهدید ها بایستد.

در تمامی مشکلات و بلایا سپاه در کنار مردم است

فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: حماسه آفرینی پاسداران رشید اسلام در صدر انقلاب و دوران دفاع مقدس در کنار بسیج و ارتش بر کسی پوشیده نیست و ما بعد از دفاع مقدس شاهد خدمت رسانی های پی در پی سپاه در زمینه های مختلف  از مسادل داخلی ،هشت سال دفاع مقدس، سیل ، زلزله  و الان در زمینه همه گیری کرونا هستیم.

ملک شاهکویی گفت:خدمت به مردم افتخار ماست و در تمامی مشکلات و بلایا سپاه در کنار مردم است.

وی بیان کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا با تدبیر امام خامنه ای و ابلاغ سرلشکر سلامی؛ فرمانده کل سپاه قرارگاه پدافند زیستی سپاه نینوا را تشکیل دادیم تا به مبارزه با این ویروس منحوس برویم

فرمانده سپاه نینوا استان با بیان اینکه همگه گیری کرونا  هماهنگی و همدلی بسیار زیبایی را در استان و در کشور نمایان کرد، ابراز کرد: شاهد آن بودیم که همه دستگاه ها در کنار یکدیگر پای کار آمده اند.

راه اندازی بیمارستان صحرایی و مرکز غربالگری در استان

ملک شاهکویی ادامه داد: در همین حوزه با پیگیری هایی که انجام شد و با همکاری مرکز بهداری شمال شرق نیروی زمینی سپاه؛ در گرگان بیمارستان صحرایی و مرکز غربالگری راه اندازی کردیم.

وی با بیان اینکه کمک رسانی بسته های معیشتی را از شب عید برای نیازمندان آغاز کرده بودیم، اذعان کرد: این کاربعد از سخنان گوهربار  امام خامنه ای، طرح رزمایش"کمک مومنانه " را سازماندهی کردیم تا حرف امام جامعه با دقت دنبال شود.

ملک شاهکویی بیان کرد: قرارگاه استانی این طرح را با محوریت نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گلستان و سپاه نینوا در استان و ائمه جمعه ، فرمانداران و فرماندهان نواحی بسیج در شهرستان ها فعال شدند تا این رزمایش را با محوریت مساجد شهرستان برگزار کنیم.

توزیع ۲۸ هزار و ۷۴۰ بسته کمک معیشتی مواد غذایی

وی تصریح کرد: طی دو مرحله تاکنون ۲۸ هزار و ۷۴۰ بسته کمک معیشتی مواد غذایی در سراسر استان از طریق پایگاه های مقاومت بسیج استان بین خانوارهای کم برخوردار توزیع شده است.

فرمانده سپاه نینوا گلستان ادامه داد: بنا داریم ۲۰۰ هزار خانوار را طی ماه مبارک رمضان تحت پوشش این رزمایش الهی و خداپسندانه قرار دهیم.

وی به  تشریح آماری فعالیت های سپاه نینوا از ابتدای شیوع کرونا پرداخت وگفت: در حوزه مبارزه با کرونا با محوریت مساجد و پایگاه های مقاومت ۶ هزار و ۲۵۶ مدرسه و مسجد و ۷۸هزار و ۲۲۰ نقطه معابر و مناطق استان ضدعفونی شده است.

دبیر قرارگاه کمک مومنانه استان گلستان اضافه کرد: مجموعه سپاه نینوا و اقشار بسیج تاکنون ۷۵۰ هزار و ۱۳۶ ماسک در یک هزار و ۵۸۸ کارگاه خرد و کلان تولید کرده است.

کشف ۲۰ تن موادضدعفونی کننده و ۸۶۰۰ بطری الکل

وی متذکر شد: ۲۰ تن مواد ضدعفونی کننده و ۷ هزار لیتر الکل احتکار کشف شده توسط سازمان اطلاعات سپاه نینوا در اختیار کادر درمانی استان قرار گرفته است. 

ملک شاهکویی به فعالیت های دیگر سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوا هم اشاره کرد و گفت: ۷ هزار ۸۵۰ گروه جهادی با حضور بیش  از ۴۶ هزارجهادگر شکل داده که در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

خدمت رسانی یک هزار و ۴۷۶ بسیجی در طرح بسیج ملی غربالگری

وی یادآورشد: یک هزار و ۴۷۶ بسیجی در طرح بسیج ملی غربالگری در استان شرکت کردند.ما ظرف ۱۰ روز با همکاری  دانشگاه علوم پزشکی، بهداشت و نیروهای بسیجی  ۹۷ درصد جمعیت استان به تعداد یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۶۱۷ نفر را غربال گری کردیم که اتفاق بسیار خوبی بود.

ملک‌ شاهکویی افزود: روزانه ۴۰ نفر اکیپ درمانی برای کمک به کادر درمان در نقاهتگاه بیماران بهبودیافته کرونایی حضور یافتند و اکنون هم آماده خدمت رسانی به این عزیزان هستند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان در خاتمه گفت: مردم شریف و نجیب گلستان بدانند تا زمانی که شرایط به حالت عادی برنگردد این روند ادامه دارد. یک روز تعطیلی در کارمان نیست و حتی در ایام تعطیل هم قرارگاه پدافند زیستی و جلسات رزمایش کمک مومنانه را برگزار میکنیم تا خللی در کار ایجاد نشود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1601439
ارسال نظر
نظرات