شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 08:03 منتشر شده در مورخ: 1399/02/02 شناسه خبر: 1601501
رئیس اتحادیه نانوایان خراسان‌جنوبی خبر داد

اعلام ساعت کار نانوایان در ماه رمضان/ بازرسی از نانوایی‌ها هفته‌ای دو بار انجام می‌شود

اعلام ساعت کار نانوایان در ماه رمضان/ بازرسی از نانوایی‌ها هفته‌ای دو بار انجام می‌شود
مرادی با بیان این‌که در ماه رمضان بیشترِ نانوایان به صورت دو شیفت کار خواهند کرد گفت: طبق برنامه ریزی برای شش ماهه نخست سال؛ قصد داریم دو روز در هفته از نانوایی‌ها بازرسی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر مرادی رئیس اتحادیه نانوایان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا از سوی سازمان غذا و دارو برای هر نانوایی به مدت دو هفته یک بسته ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده تهیه و در اختیار نانوایی‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: پرسنل نانوایی‌ها در هر منطقه از طریق خانه بهداشت محله، آموزش‌های لازم را جهت جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دریافت کردند.

رئیس اتحادیه نانوایان خراسان‌جنوبی با بیان این‌که تمام نانوایی ها موظف شدند دستگاه کارتخوان را در اختیار مشتریان قرار دهند، گفت: میزهای نان سردکن نیز از جلوی نانوایی‌ها جمع آوری شده است و نان باید به طور مستقیم از میخ به دست یا سفره همراه مشتری انتقال پیدا کند.

مرادی تصریح کرد: دستکش‌های یکبار مصرف نیز در اختیار تعاونی‌های نانوایان قرار گرفته است و نانوایان همان‌طور که به طور روزانه خمیر مایه خود را تهیه می‌کنند، دستکش نیز دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که سه نانوایی در ابتدای شیوع ویروس کرونا به علت تخلف بهداشتی پلمپ شده بودند، افزود: این نانوایی‌ها نیز با دادن تعهد شروع به کار کردند و چنان‌چه این نانوایی‌ها تخلف داشته باشند تا پایان رفع بیماری کرونا پلمپ خواهند بود.

رئیس اتحادیه نانوایان خراسان‌جنوبی به آغاز ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان بیشترِ نانوایان به صورت دو شیفت کار خواهند کرد که ساعت کاری آن ها از ساعت 11 تا یک بعدازظهر و از ساعت 4 بعدازظهر تا بعد از افطار خواهد بود.

مرادی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا به نانوایی‌ها تذکر داده شده است در ماه مبارک رمضان از قبول پخت نان صلواتی خیران خودداری کنند تا از تشکیل صف‌های طولانی و ازدحام جمعیت جلوگیری شود.

رئیس اتحادیه نانوایان خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تمام نانوایی‌ها اصول بهداشتی را رعایت می‌کنند، گفت: در شش ماهه ابتدایی امسال برنامه‌ریزی شده است گشت مشترک سازمان صمت و بازرسی اتحادیه نانوایان دو روز در هفته از نانوایی‌ها بازرسی داشته باشند.

وی افزود: مردم در صورت مشاهده تخلف می توانند با شماره 32220595 بازرسی اتحادیه نانوایان یا با شماره 124 بازرسی صمت تماس بگیرند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1601501
ارسال نظر
نظرات