شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1399/02/02 شناسه خبر: 1601636

کشت صیفی جات به روش تونلی در کُردستان

کشت صیفی جات به روش تونلی در کُردستان
مدیر جهاد کشاورزی بانه گفت: ۱۸هزارمتر از اراضی این شهرستان زیرکشت گوجه فرنگی وخیار به روش تونلی رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کردتودی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بانه گفت: برای اولین بار در این شهرستان کشت کوجه فرنگی و خیار به روش تونلی در سطح ۱۸ هزار مترمربع در اراضی کشاورزی این شهرستان انجام شد.

کریم شریفی افزود: این مزرعه توسط یکی از کشاورزان فعال بانه‌ای در سطح ۱۸ هزار مترمربع به روش تونلی و به روش آبیاری نوار تیپ تحت نظارت واحد زراعت جهاد کشاورزی بانه اجرا شده و در مجموع ۲۳ هزار نشاء گوجه فرنگی گیلاسی رقم چری ایتالیایی و همچنین هزار و ۵۰۰ نشاء خیار کشت شده و پیش بینی می‌شود مقدار ۲۰۰ تن محصول از عرصه برداشت شود.

شریفی گفت: از مزایای این روش کاشت، کاهش خطرات و خسارات ناشی از سرما و یخبندان و تگرگ و همچنین مدیریت بهتر و صرفه‌جویی در مصرف آب و از همه مهتر زودرس بودن محصول و در واقع ورود زود هنگام محصول به بازار است.

مدیر جهاد کشاورزی بانه افزود: در بازار رقابت امروز، کشاورزانی موفق خواهند بود که توصیه‌های فنی و کارشناسی کارشناسان کشاورزی را در کاشت و داشت و برداشت محصول اعمال و بصورت مکانیزه اقدام به فعالیت کشاورزی کنند و روش‌ها و ایده‌های جدید را در تولید محصولات و بازاریابی مدنظر داشته باشند.

شریفی در بخش دیگری از سخنان خود از تحویل مقدار ۲۰ لیتر سم دلتامترین بصورت رایگان و همچنین تعدادی سم پاش پشتی موتوری بصورت امانت جهت مبارزه با آفت ملخ به کشاورزان روستای کانی ناو خبر داد.

وی بیان کرد: روستای کانی ناو در بخش مرکزی از کانون‌های هجوم ملخ در چند سال اخیر بوده که موجب خسارت به مزارع و باغات کشاورزان شده است که امسال با مشارکت کشاورزان بموقع عملیات مبارزه و سمپاشی انجام خواهد شد تا از بروز خسارات شدید جلوگیری شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1601636
ارسال نظر
نظرات