شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:08 منتشر شده در مورخ: 1399/02/02 شناسه خبر: 1601673

اخذ پول توسط برخی پیش دبستانی های کُردستان در روزهای کرونایی!

اخذ پول توسط برخی پیش دبستانی های کُردستان در روزهای کرونایی!
مدیر مشارکتهای مردمی و مدارس غیر دولتی اداره کل آموزش و پرورش کردستان می گوید: مراکز و پیش دبستانی هایی که در سامانه «شاد» ثبت نام کرده اند باید شهریه سه ماه اخیر یعنی اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه را به صورت کامل پرداخت کنند، در غیر این صورت والدین مکلف به پرداخت شهریه نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کردتودی، با شیوع ویروس کرونا در ایران، شرایط خاصی برای بسیاری از فعالیت‌ها و مشاغل ایجاد شده که از جمله آنها پیش دبستانی هایی است که در این روزها همانند سایر مراکز آموزشی تعطیل شده‌اند و همین امر موجبات  اختلاف  را  بین خانواده‌ها‌ با موسسان پیش دبستانی های تحت نظر آموزش و پرورش و مربیان ایجاد کرده است.

در حالی این روزها بسیاری خانواده‌ها برای تأمین هزینه‌های زندگی خود با موانع و مشکلاتی روبه‌رو هستند برخی تصمیمات از سوی دستگاه‌ها و سازمان‌ها موجب افزایش بیشتر هزینه‌های خانوارها و فشار مضاعف بر آنها می‌شود که از آن جمله می‌توان به اخذ شهریه توسط موسسان پیش دبستانی در شرایط کرونایی از والدین اشاره کرد که این مسئله مشکلات بسیاری را برای والدین ایجاد کرده است و انتظار می‌رود که آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی در این زمینه ورود جدی را جهت برخورد با متخلفین داشته باشد.

مادر یکی از دانش آموزان پیش دبستانی در مناطق حاشیه شهر سنندج در گفتگو با خبرنگار ما می گوید:  هزینه شهریه پیش دبستانی را قرار بود اقساط پرداخت کنیم ولی معلم این پیش دبستانی در پیامی به والدین اعلام کرده که باید امروز این پول را تحویل دهید و گفتند که مدارک پیش دبستانی برای ثبت نام در کلاس اول دبستان به شما تحویل داده نمی شود.

این در حالی است که اعلام شد که به دلیل وجود بیماری کرونا این موسسات حق دریافت شهریه را از والدین ندارند اما با آموزش و پرورش کُردستان که به گفتگو نشستیم اعلام کرد که چنانچه معلم از طریق اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان آموزش دهد باید این شهریه ها پرداخت شود.

در صورت ندادن آموزش معلمین، دانش آموزان حق پرداخت شهریه ندارند

 زارع مدیر مشارکتهای مردمی و مدارس غیر دولتی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان در گفتگو با  کُردتودی، اظهار کرد: مراکز و پیش دبستانی هایی که در سامانه «شاد» ثبت نام کرده اند باید شهریه سه ماه اخیر یعنی اسفندماه، فروردین ماه و اردیبهشت ماه را به صورت کامل پرداخت کنند ولی چنانچه در سامانه «شاد» ثبت نام نکرده باشند می توانند این شهریه ها را پرداخت نکنند.

وی ادامه داد: همچنین تاکید می شود این مراکز باید شهریه بهمن ماه خود را به صورت کامل پرداخت کرده باشند ولی با این وجود برخی از مراکز را در سطح استان داریم که حتی شهریه مهر و آبان را پرداخت نکرده اند.

این مقام آموزش در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شهریه این مراکز به صورت ماهانه دریافت می شود، عنوان داشت: لذا طبق دستورالعمل سازمان مدارس و مراکز غیردولتی باید شهریه ثابت خود را به صورت کامل اخذ نمایند ولی حق دریافت شهریه متغیر را ندارند.

وی عنوان کرد: بی شک اگر شهریه ثابت دریافت نشود، برای پرداخت حقوق، حق بیمه و... پرسنل این مراکز با مشکل مواجه خواهیم شد.

مدیر مشارکتهای مردمی و مدارس غیر دولتی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: والدین محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره 33125280 کارشناسی مدارس و مراکز غیردولتی اداره کل اََموزش و پرورش آموزش استان کردستان تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1601673
ارسال نظر
نظرات