شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1399/02/02 شناسه خبر: 1601745
امام جمعه بجنورد:

تصمیمات، صف ساز نباشند/ گرامیداشت مناسبت ها تنها منوط به برگزاری اجتماعات نیست

تصمیمات، صف ساز نباشند/ گرامیداشت مناسبت ها تنها منوط به برگزاری اجتماعات نیست
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی گفت: سخت گیری ها و گاها بی تدبیری ها حالتی شکننده ایجاد می کند، اگر تصمیم بر رعایت فاصله گذاری های اجتماعی است، باید به گونه ای برنامه ریزی شود که تجمع جهت دریافت یک سیم کارت به وجود نیاید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصر اترک، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در جلسه برنامه ریزی انتفاضه و قدس، اقامه نماز عید سعید فطر، سالروز ارتحال امام (ره) و قیام 15 خرداد اظهار داشت: برنامه ریزی برای برگزاری ایام الله ها در شرایط فعلی به گونه ای سنجیده شود که علاوه بر اینکه آسیبی به مردم نرسد، یاد آن ایام زنده نگه داشته شود و فراموش نشود.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه ستاد ملی کرونا تا روز 15 اردیبهشت تمامی تجمعات تعطیل است، گفت: در صورت تصویب برگزاری مراسمات با رعایت پروتکل های بهداشتی بخش زیادی از مشکلات حل می شود، در غیر اینصورت با فرض اینکه تا آخر ماه رمضان این طرح ادامه و شرایط برگزاری اجتماعات وجود نداشته باشد، باید راهکارهایی اندیشید که برای مردم مشکل زا نباشد.

حجت الاسلام یعقوبی خاطر نشان کرد: اگر شرایط برگزاری هیچ مراسمی وجود نداشت، از طریق پیام رسان ها در شبکه های اجتماعی، صداوسیما با مرور راهپیمایی های سالهای گذشته شکوه این روزها نشان داده شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی یادآور شد: بحث اصلی این است که سخت گیری ها و گاها بی تدبیری ها حالتی شکننده ایجاد می کند، اگر تصمیم بر رعایت فاصله گذاری های اجتماعی است، باید به گونه ای برنامه ریزی شود که تجمع جهت دریافت یک سیم کارت نباید رقم بخورد.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه صاحب نظران در ستاد ملی مبارزه با کرونا فعالیت دارند، گفت: باید تمامی جوانب تصویب یک طرح سنجیده شود که بعد از اجرای یک طرح بلافاصله به دنبال راهکار نباشند زیرا این سیاست ها باعث ایجاد بدبینی و بی اعتمادی مردم به مسائل مدیریتی خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرضیه برگزاری راهپیمایی روز قدس با فاصله گذاری اجتماعی مدیریتش سخت است زیرا در حین حرکت فاصله ها کم می شود و در واقع فاصله مفهومی پیدا نمی کند.

حجت الاسلام یعقوبی عنوان کرد: باید منتظر زمان بود و شرایط اجتماعی را در نظر گرفت، امید است تا روزعید فطر و روز قدس این مشکل رفع شود.

وی ادامه داد: در صورتی که کرونا ادامه داشته باشد باید پیش بینی های لازم را مدنظر قرار داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: کرونا باعث تلنگرهای لازم بر بشریت شد، که اگر بشر همه علم های اولین و آخرین را جمع کند قطره ای از قدرت و علم پروردگار نخواهد بود، باید بشریت از خواب بیدار شود که قدرت هستی خداست و کدخدایان بی خدا راه به جایی نمی برند و در این حادثه مردود شدند.

 

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری مناسبت ها

حجت الاسلام جعفری، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ادامه داد: نکته اساسی که باید مدنظر باشد این است که تاکنون متخصصان و کارشناسان در رابطه با کرونا به یک نتیجه قطعی نرسیده اند که پایان و حضور این ویروس تا چه زمانی است.

وی ادامه داد: براین اساس باید بیش از زمان حال حاضرآمادگی وجود داشته باشد، بحث مهم این است که شرایط زندگی مردم، فعالیت های مردم در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، باید متناسب با شرایط انجام شود و به این وضعیت عادت کرد.

وی افزود: از فعالان حوزه مجازی، پویش ها استفاده شود، در نیمه شعبان به گونه برنامه ها اجرایی شد که اصل قصه زنده ماند و فراموش نشد.

 

گرامیداشت مناسبت ها تنها منوط به اجتماعات نیست

ولی الله حیاتی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی ادامه داد:  بنابر ابلاغیه های ستاد مبارزه با کرونا در کشور تا روز 15 اردیبهشت ماه تمامی اجتماعات تعطیل است.

وی یادآور شد:  تصمیم اتخاذ شده در ستاد مبازره ملی کرونا بعد از 15 اردیبهشت، به ستاد استانی ابلاغ و با محوریت پروتکل های بهداشتی بومی سازی خواهد شد.

حیاتی گفت: نکته قابل توجه دیگر زنده نگه داشتن ایام الله ها و تاریخ های مهم در کشور ایران است که به دلیل بیماری ممکن است تجمعات تحت تاثیر قرار بگیرد اما گرامیداشت تنها مربوط به اجتماعات نیست، می توان از تمامی ظرفیت ها برای تبیین ارزشهایی که امام ایجاد و ایفا کرد، بهره مند شد.

وی عنوان کرد: باید مسئولین دانشگاه علوم پزشکی پروتکل های بهداشتی جهت برگزاری مراسمات را در نظر داشته باشند که در صورت صدور ابلاغیه جدید آمادگی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1601745
ارسال نظر
نظرات