شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1399/02/03 شناسه خبر: 1602079
پدر «سلیمان آزادی» در واکنش به اعدام «شایان سعیدپور»؛

قصد ما از ابتدا قصاص بود و هیچ وقت راضی به بخشش نبوده ایم

قصد ما از ابتدا قصاص بود و هیچ وقت راضی به بخشش نبوده ایم
پدر سلیمان آزادی در واکنش به اعدام شایان سعیدپور، گفت: از همان ابتدا قصد ما قصاص بود و هیچ وقت راضی به رضایت و بخشش قاتل پسرمان نبوده ایم و نیستیم و مطالبی هم که برخی رسانه ها عنوان کرده اند کاملا کذب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، حکم اعدام (قصاص) شایان سعیدپور که مرتکب قتل شده بود صبح سه شنبه در زندان سقز اجرا شد.

«شایان سعیدپور» در تاریخ ٢٥مرداد 1394 یک شهروند دیگر اهل سقز به نام «سلیمان آزادی» را در یک درگیری بە قتل رسانده و از آن زمان در زندان بە سر برده و بە قصاص محکوم شدە بود.

تلاش خانواده سعیدپور و فعالان مدنی برای رضایت خانواده مقتول به نتیجه نرسید و سرانجام صبح روز سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 قصاص و اعدام شد.

در همین خصوص تعدادی از کانالها و رسانه های خارج از ایران عنوان کردند که مادر مقتول قصد ورود به زندان و بخشش قاتل را داشته و مسؤولین دادگستری و زندان سقز مانع او شده اند. این خبر از سوی دادستان کردستان تکذیب شد و در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد: که مطالب ذکر شده در رسانه های خارجی صحت ندارد و کاملا کذب است.

به گفته محمد جباری دادستان کردستان این محکوم در زمان قتل بیش از ۱۷ سال سن داشته و برابر قانون عاقل و بالغ بوده و حکم اعدام قابل اجرا بوده است.

امروز هم ناصر آزادی پدر مقتول( سلیمان آزادی) در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: از همان ابتدا قصد ما قصاص بود و هیچ وقت راضی به رضایت و بخشش قاتل پسرمان نبوده ایم و نیستیم.

وی افزود: شب قبل از اعدام قاتل نیز، تعدادی از مردم سقز جلو خانه ما تجمع کردند تا شاید ما را متقاعد به رضایت کنند اما ما این کار را نکردیم و راضی به عفو نبودیم.

پدر مقتول عنوان کرد: این مطالبی هم که در برخی رسانه ها عنوان کرده اند که مادر مقتول قصد رضایت داشته اما مانع او شده اند اراجیفی بیش نیست و من از همسرم وکالت دارم که تمام امورات مربوط به قصاص فرزندمان را برعهده بگیرم، چون همسرم به دلیل شرایط روحی ناشی از مرگ پسرمان مریض است و توان دنبال گرفتن پرونده مربوطه را ندارد.

وی تاکید کرد: اکنون هم از اقدام خود پشیمان نیستیم، چون ما هم جگر سوخته هستیم و فرزند از دست داده ایم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1602079
ارسال نظر
نظرات