شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:26 منتشر شده در مورخ: 1399/02/04 شناسه خبر: 1602457
استاندار کرمانشاه خبر داد:

آغاز عملیات پالایشگاه آناهیتا و پتروشیمی چهارم کرمانشاه به زودی /هدف گذاری سرمایه‌گذاری صنعتی ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای کرمانشاه

آغاز عملیات پالایشگاه آناهیتا و پتروشیمی چهارم کرمانشاه به زودی /هدف گذاری سرمایه‌گذاری صنعتی ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای کرمانشاه
هوشنگ بازوند از تعیین تکلیف و آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه آناهیتا و پتروشیمی چهارم کرمانشاه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز , جلس ستاد جهش تولید با حضور فعالان حوزه صنعت که در استانداری برگزار شد،مشروح خبرها به شرح ذیل است

آغاز عملیات پالایشگاه آناهیتا و پتروشیمی چهارم کرمانشاه به زودی

هوشنگ بازوند ظهر امروز پنجشنبه در ستاد جهش تولید با حضور فعالان حوزه صنعت که در استانداری برگزار شد، بر رفع مشکلات اقتصادی تاکید کرد و اظهار داشت: اقتصاد استان کرمانشاه نسبت به سایر استان‌ها شکننده‌تر است، لذا اگر از همین حالا به مشکلات اقتصادی رسیدگی نکنیم با مشکلات جدی تری پساکرونا مواجه خواهیم شد.

استاندار کرمانشاه افزود: همان طور که باید مانع شیوع بیماری کرونا شویم از بیکاری و مشکلات اقتصادی نیز نباید غافل شویم.

وی خاطرنشان کرد: باید در این شرایط تلاش کنیم تا تاب آوری استان را در مقابل اثرات مخرب ناشی از بیماری کرونا افزایش دهیم.

بازوند ضمن تقدیر از صنعتگران و تلاش‌های آنها جهت مقابله با بیماری کرونا، گفت: در این راستا صنعتگران با تغییر خط تولیدها توانستند در تأمین اقلام بهداشتی نقش بسزایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید ترتیبی اتخاذ می‌شود که مشکلات صنعتگران در ستاد تسهیل مطرح و نگرانی آنها برطرف شود، اظهار داشت: جهش تولید نیازمند ابزاری است و با شعار نمی‌توان جهش تولید را شکل داد بلکه مدیران برای این موضوع باید وقت بگذارند و ریسک پذیر باشند.

بازوند جهش تولید را راهبردی اساسی جهت پیشرفت استان دانست و عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا خسارتهای اقتصادی ناشی از کرونا را جبران کنیم.

وی افزود: میز مدیریت زمانی ارزش دارد که منفعت آن به مردم برسد لذا مدیران باید پیگیر مشکلات باشند و برای رفع آنها حتی اگر شده تا تهران هم بروند.

وی بیان داشت: یکی از اولویت‌های کاری ما حل و فصل مشکلات بر سر راه تولید است و سال گذشته توانستیم به این منظور ۱۱۵ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اعلام اینکه اولویت بار در مرز پرویز خان با استان کرمانشاه است، گفت: برای این کار هر مجوزی که لازم باشد کسب می‌کنیم.

بازوند گفت: از ۳ میلیارد دلار صادرات در سال ۸۰ درصد آن از طریق مرزهای استان کرمانشاه است لذا باید تسهیل گری به این منظور انجام شود.

وی اظهار داشت: در سیل سال گذشته نرخ بیکاری در برخی از استان‌ها ۶ تا ۷ درصد افزایش پیدا کرد اما ما در بحث زلزله در استان نه تنها اجازه ندادیم این نرخ افزایش پیدا کند بلکه کاهش هم پیدا کرد و امسال نیز با توجه به شیوع کرونا بنا داریم اجازه ندهیم نرخ بیکاری افزایش داشته باشد.

وی در ادامه سخنانش از آغاز به کار دو پروژه بزرگ در استان کرمانشاه خبر داد و بیان داشت: بحث پتروشیمی اسلام آباد غرب با ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری دولت نهایی شده است و به زودی عملیات اجرایی آن انجام خواهد شد و می‌توان گفت پتروشیمی چهارم کرمانشاه در آینده نزدیک آغاز به کار خواهد کرد.

بازوند گفت: همچنین پالایشگاه آناهیتا بعد از مدتها تعیین تکلیف شد و یک شرکت خصوصی ۶۷ درصد آن را خریداری کرده است و مابقی آن توسط سهام وزارت نفت پرداخت می‌شود و به زودی در سال ۹۹ اجرایی و کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

هدف گذاری سرمایه‌گذاری صنعتی ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای کرمانشاه

هدایت حاتمی ظهر امروز پنجشنبه در ستاد جهش تولید ضمن تقدیر از صنعتگران استان، اظهار داشت: جامعه صنعت استان همزمان با شیوع بیماری کرونا با تغییر خطوط تولیدی به تهیه مایحتاج مردم از جمله دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده و … پرداختند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: خانه صنعت بازوی توانمندی برای حوزه اقتصادی استان است که همپای مدیران دولتی در کاهش مشکلات صنعتگران تلاش می‌کنند.

حاتمی تصریح کرد: سال گذشته توانستیم مشکلات واحدهای تولیدی که قابلیت احیا داشتند را رفع کنیم و آنها را دوباره به چرخه فعالیت برگردانیم.

وی بیان داشت: کاهش نرخ ۳ درصدی بیکاری استان، کاهش نرخ تورم، بهبود فضای کسب و کار و شکل گیری سرمایه گذاری گواه این است که تمام دستگاه‌ها و مجموعه مدیریتی استان برای تولید و کاهش تورم دست به کار شده اند.

حاتمی جریان اقتصادی را یک جریان پیوسته عنوان کرد و اظهار داشت: در سال جهش تولید در نظر داریم حوزه اقتصاد مسکن را تقویت کنیم و این موضوع مورد استقبال صنعتگران قرار گرفت.

وی گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد صنایع به زنجیره اقتصاد مسکن وصل است و تقویت این زنجیره می‌تواند بسیار حیاتی باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای به فعالیت پایانه مرزی پرویز خان داشت و تصریح کرد: در حال حاضر روزانه بیش از ۸۰۰ کامیون کالا از این مرز عبور می‌کند و طی این مدت تنها روز جمعه عید نوروز تعطیل بوده و مابقی روزها همچنان به فعالیت خود ادامه داده است.

حاتمی بیان کرد: امسال نیز سیاست حفظ واحدهای موجود و توسعه آنها را در دستور کار داریم و برای ۲۵۰ بنگاه هدف گذاری کردیم.

وی با بیان اینکه امسال از رکود حتی یک واحد جلوگیری خواهیم کرد، افزود: امسال سرمایه گذاری جدید ما در صنعت ۲۰ هزار میلیارد تومان هدف گذاری شده است که این کار یک همت و عظم جدی را در قالب زیرساختها، صنایع بزرگ و … می‌طلبد.

 

خسارت کرونا به صنعت کرمانشاه/ ثبت ۱۰۰۰ درخواست برای بیمه بیکاری

ستاد جهش تولید استان کرمانشاه ظهر امروز در استانداری کرمانشاه برگزار شد و ضمن بررسی خسارات کرونا بر صنعت استان بر لزوم تسریع در رفع مشکلات واحدهای راکد تاکید شد.

جهانبخش شکری، رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه اظهار داشت: در استان کرمانشاه برای بیمه بیکاری بیش از ۱۲ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که ۶ هزار نفر آنها حائز شرایط شدند.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه افزود: در بخش صنعت و معدن بیش از ۱۰۰۰ نفر برای بیمه بیکاری ثبت نام کردند که توقع دارند دولت در این خصوص همکاری لازم را به عمل آورد.

شکری خاطرنشان کرد: بیماری کرونا مشکلاتی را برای واحدهای تولیدی ایجاد و آنها را دچار یک رکود کرده است که برای خروج از رکود دولت باید توجه ویژه داشته باشد.

وی بدهی بانکی، بیمه تأمین اجتماعی و مالیات را از عمده مشکلات تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: باید در این راستا تسهیل گری‌هایی شکل گیرد، اما متأسفانه می‌بینیم که از فروردین به بعد بانک‌ها حتی سختگیرانه تر از گذشته عمل می‌کنند.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه بیان داشت: اگر بخواهیم شاهد جهش تولید باشیم لازم است وام‌های بلاعوض و کم بهره به واحدهای تولیدی پرداخت شود چرا که با بهره بانکی بالا نمی‌توانیم شاهد جهش تولید باشیم.

اولیا علی بیگی دبیر اجرایی خانه کارگر استان کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: اینکه در استان نزدیک به ۱۵ هزار نفر درخواست بیمه بیکاری داشتند یک زنگ خطر محسوب می‌شود و باید به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان کرمانشاه بیان داشت: امروز به یک بسیج همگانی و وفاق ملی نیازمندیم تا بتوانیم از این شرایط سخت عبور کنیم.

وی گفت: در این شرایط که استان ما درگیر بیماری کرونا است اولویت اول ما باید حفظ اشتغال موجود باشد تا مشکلات استان مضاعف نشود.

علی بیگی افزود: امروز که کمر تولیدکننده‌ها زیر بار تحریم‌ها خم شده است باید دولت تلاش مضاعفی داشته باشد تا با حمایت از کارآفرینان بتوانیم از بحران‌ها عبور کنیم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1602457
ارسال نظر
نظرات