شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1399/02/06 شناسه خبر: 1602805
در گفتگو با یک پزشک عمومی مطرح شد؛

روزه‌داری باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت می‌شود

روزه‌داری باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت می‌شود
بهترین گفت: روزه‌داری باعث کاهش مقاومت سلول‌های بدن نسبت به انسولین می‌شود که کاهش احتمال ابتلا به دیابت در فرد را به دنبال دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی بهترین پزشک عمومی و دارای دیپلم جامع دیابت در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص روزه‌داری در شرایط بیماری کرونا، اظهار کرد: هنگام روزه داری انسولین بدن کاهش پیدا می‌کند و این موضوع باعث پیامدهای مثبتی در بدن می‌شود.

 
وی افزود: کاهش انسولین بدن باعث کاهش شیوع چاق شدن است و منجر می‌شود از ذخایر چربی بدن استفاده شود.
 
این پزشک عمومی بیان کرد: پیامد دیگر کاهش انسولین ناشی از روزه‌داری در بدن، کاهش مقاومت سلول‌های بدن نسبت به انسولین است که باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت در فرد می‌شود.
 
بهترین اظهار کرد: از دیگر مزیت‌های روز‌ه داری استراحت دستگاه گوارش و تنظیم سوخت و ساز در بدن است.
 
وی اظهار کرد: روزه داری باعث کاهش احتمال ابتلا به افسردگی، استرس، سردردهای میگرنی، کاهش اختلالات فشار خون و جلوگیری از افزایش وزن است.
 
این پزشک عمومی در خصوص افرادی که مبتلا به کرونا هستند، گفت: افرادی که مشخصات بالینی و آزمایشات انجام شده تشخیص قطعی کرونا برای آنها داده شده و نتیجه مثبت اعلام شده است با توجه به وضعیت جسمی یا باید در بیمارستان بستری شوند و دوره درمان سپری شود یا در خانه تحت درمان و قرنطینه خانگی باشند که در هر دو صورت به دلیل کاهش سیستم ایمنی و مصرف داروهای تخصصی معاف از روزه‌داری هستند.
 
بهترین بیان کرد: افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شدند و دوره درمان را گذراندند و در دوره نقاهت به سر می‌برند با توجه به این‌که احتمال دارد ناقل ویروس به بقیه باشند و به دلیل کاهش سیستم ایمنی  احتمال ابتلای مجدد برای آن ها وجود دارد باید طبق نظر پزشک معالج برای روزه‌داری اقدام کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: افراد عادی که در جامعه زندگی می‌کنند و دارای بیماری و علائمی نیستند روزه‌داری برای آن ها در دوران بیماری کرونا مانند سنوات گذشته است و مشکلی ندارد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1602805
ارسال نظر
نظرات