شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1399/02/06 شناسه خبر: 1602812
استاندار خراسان‌جنوبی:

مهمترین اولویت سال 99 در خراسان‌جنوبی ایجاد شغل‌های پایدار است

مهمترین اولویت سال 99 در خراسان‌جنوبی ایجاد شغل‌های پایدار است
معتمدیان گفت: تثبیت اشتغال و ایجاد شغل‌های پایدار از اولویت سال جاری برای خراسان‌جنوبی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در برنامه گفتمان هفته شبکه خاوران، اظهار کرد: تثبیت اشتغال و ایجاد شغل‌های پایدار از اولویت سال جاری است. 

 
وی افزود: مهمترین پیامد و نتیجه پروژه‌های عمرانی و اقدامات سال 98، کاهش نرخ بیکاری در استان بود به گونه‌ای که در سه فصل پیاپی رتبه اول کشور را در این زمینه کسب کردیم.  
 
استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به این که بخشی از اشتغال ایجاد شده در سال گذشته، فصلی است لذا ایجاد اشتغال پایدار در اولویت برنامه‌های سال جاری قرار دارد.
 
معتمدیان عنوان کرد: آغاز عملیات اجرایی قطعه ۱۶  پروژه راه آهن برای اتصال چابهار به سرخس و برقراری ارتباط بین المللی کشور هند با آسیای میانه، وگذراندن دو مصوبه برای تأمین اعتبارات این پروژه در سال گذشته رقم خورد.  
 
وی اظهار کرد: اگر چه روال این نیست که در انتهای دولت پروژه های کلان کلنگ‌زنی شود اما با همت دولت و با پیگیری‌های استان این اتفاق افتاد و پروژه راه آهن کلید خورد.
 
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از سال 1380 تا 1397 درمجموع ۵۶۰ کیلومتر باند دوم در استان اجرا شده اما تنها در سال گذشته علی‌رغم تمام محدودیت‌ها عملیات اجرایی ۴۲۰ کیلومتر باند دوم آغاز شد.  
 
معتمدیان افزود: اعتبارات حوزه راه استان که در سال 1397 کمتر از ۶۰ میلیارد تومان بود در سال 1398 به بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان رسید و همین باعث فعال شدن پروژه‌ها شد.
 
وی بیان کرد: سال گذشته برای اولین بار در کشور بحث اتصال به شبکه ملی اطلاعات از استان و در همایش ملی روستا اجرا شد و به صورت نمادین ۱۰۰ کلاس به شبکه ملی متصل شد.  
 
استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۱۳۵ روستا نیز تا شهریور امسال به شبکه ملی متصل می‌شوند و در واقع از نسل ۲ به نسل ۴ نیز ارتقا خواهیم داشت.  
 
معتمدیان بیان کرد: اجرای ۹۰ سایت جدید تلفن همراه نیز در دست اقدام است که تا شهریور تمام می‌شود و ۱۰۰ روستا زیر پوشش قرار می‌گیرند.
 
وی خاطرنشان کرد: تا پایان ۶ ماهه اول امسال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از تلفن همراه برخوردار می‌شوند.
 
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از آن جایی که به دلیل جمعیت کم استان در موضوع جذب اعتبارات استانی توفیقی نداریم، لذا جهت گیری این بود که در ردیف‌های ملی به دنبال اعتبارات ویژه باشیم که در همین راستا با پیگیری‌هایی که انجام شد در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی موفقیت‌هایی به دست آوردیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1602812
ارسال نظر
نظرات