شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 19:16 منتشر شده در مورخ: 1399/02/06 شناسه خبر: 1602903
مدیرکل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری:

کرونا کوچ عشایر را به تعویق انداخت

کرونا کوچ عشایر را به تعویق انداخت
یحیی حسین‌پور مدیرکل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به شرایط کنونی احتمال تعویق کوچ عشایر به دلیل ویروس کرونا وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یحیی حسین‌پور مدیر کل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: خوشبختانه هیچ مورد مبتلا به کرونا ویروس در خانواده های عشایر کوچرو در چهارمحال و بختیاری مشاهده نشده است.

وی افزود: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در عشایر و همچنین پیشگیری از انتقال این ویروس، خواستار کنترل تردد از عشیار شدیم اما لازم به ذکر است که خود عشایر نیز باید اقدامات لازم را انجام داده و توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

مدیرکل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری گفت: در خصوص جلوگیری از تردد عشایر به استان هماهنگی های لازم با نیروی انتظامی و منابع طبیعی صورت گرفته  و همچنین اقدامات  مورد نیاز در راستای کاهش و کنترل تردد عشایر کوچرو انجام شده است.

وی با اشاره به کوچ عشایر استان از ۵ ایلراه اصلی گفت:  ممانعت  و جلوگیری تردد عشایر  توسط مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی مستقر در گلوگاه‌های استان، با توجه به مقررات انجام خواهد شد.

حسین‌پور  با اشاره به عدم مشاهده مورد مبتلا به ویروس کرونا در عشایر، بیان کرد: به محض مشاهده موردی مشکوک مبتلا به این ویروس عوامل بهداشت ودرمان را از این موضوه با خبر کنند.

لازم به ذکر است چهارمحال و بختیاری به عنوان   دومین استان عشایر نشین کشور رتبه اول استانی در تراکم عشایر  را به خود اختصاص داده و حدود ۶۲.۱۰ درصد جمعیت عشایری کشور را تشکیل می دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1602903
ارسال نظر
نظرات