شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:58 منتشر شده در مورخ: 1399/02/07 شناسه خبر: 1603220
دور زدن کویید 19؛

مناسبت های رمضان در سایه کرونا/ امسال روز قدس و برنامه های رمضان متفاوت تر از گذشته برگزار می شود

مناسبت های رمضان در سایه کرونا/ امسال روز قدس و برنامه های رمضان متفاوت تر از گذشته برگزار می شود
امسال با محدودیت های ناشی از کرونا اجرای مناسبت های ماه رمضان هم شکل ویژه ای دارد و متناسب با آن مسؤولان مربوطه برنامه ریزی هایی انجام داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، روزه گرفتن یکی از واجبات و ستون دین اسلام است، مسلمانان ۱۱ ماه به خوردن و آشامیدن می‌پردازند و از نعمت‌های الهی بهره‌مند می‌شوند و یک ماه را بنا به دستور شرع  باید روزه‌داری کنند.

امسال با محدودیت های ناشی از کرونا اجرای مناسبت های ماه رمضان هم شکل ویژه ای دارد و متناسب با آن مسؤولان مربوطه برنامه ریزی هایی انجام داده اند.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان معتقد است در شرایط کنونی باتوجه به شیوع ویروس کرونا برنامه‌ها و مراسمات امسال در ماه مبارک رمضان و از جمله راهپیمایی روز جهانی قدس دستخوش تغییرات شده و لازم است برنامه‌های جایگزین را اجرا کنیم.

به گفته سادات تا این لحظه در راستای کمک‌های مومنانه دو هزار و 200 بسته غذایی و بهداشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع شده و قرار است این برنامه در ماه رمضان همچنان ادامه داشته باشد.

اعزام گروههای سرود انقلابی سیار در مناطق مختلف شهر برای تقویت روحیه مردم از جمله برنامه هایی است که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان سعی در اجرای آن در ایام رمضان دارد.

 حجت الاسلام سادات گفته است بهره‌گیری از کارناوال‌های انقلابی در روز قدس برای تداعی این روز بزرگ و فریاد شعار «مرگ بر آمریکا و اسراییل» بر پشت بام خانه‌ها و پخش قطعنامه روز قدس در صدا و سیمای مرکز کردستان از جمله برنامه‌های پیشنهادی امسال برای ماه مبارک رمضان و روز قدس است.

به گفته رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان در روز قدس از ظرفیت سیستم صوتی برای پخش سرودهای حماسی در میادین اصلی شهر استفاده می شود.

اینگونه تصور نشود مسوولان نظام از ایام پیش رو به دلیل کرونا غافلند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان نیز گفته است، باید براساس آخرین تصمیمات ستاد کرونا در کشور به نحوی برنامه ریزی و تصمیم گیری انجام شود که شان و جایگاه مناسبت‌های پیش‌رو از جمله ماه رمضان، روز قدس و ارتحال امام(ره) حفظ شود.

حسین خوش اقبال تاکید کرده است، در شرایط شیوع کرونا برنامه‌های مذهبی، ملی و مناسبتی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که اینگونه تصور نشود مسوولان نظام از این ایام غافلند.

او عنوان کرده است، اگر نشود برنامه‌های ماه رمضان و روز قدس امسال همچون سال‌های گذشته با تجمعات عمومی برگزار شود باید از این ظرفیت‌هایی همچون بیلبورد، تابلوهای تبلیغی و تلویزیون‌های شهری برای حفظ شان این ایام استفاده شود.

استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ایام رمضان

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان هم گفته است سازمان تبلیغات اسلامی قطعا با استفاده از ظرفیت هیئات مذهبی، کانون‌های فرهنگی و مجامع قرآنی در راستای مقابله با ویروس کرونا در تلاش است و همچنین برای ایام پیش‌رو به ویژه ایام رمضان برنامه‌های مختلفی را متناسب با شرایط موجود اجرا خواهد کرد.

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان استفاده از ظرفیت فضای مجازی، رسانه ملی و سایر رسانه‌ها در تبلیغ برنامه‌های ایام رمضان را ضروری دانسته و گفته است، باید از ظرفیت‌ رسانه‌ها برای تبلیغ برنامه‌های رمضان و مناسبات پیش‌رو استفاده کنیم.

اطعام 2 هزار و 500 نفر در اولین روز رمضان

محمدرسول شیخی‌زاده مدیرکل کمیته امداد کردستان نیز از کلید خوردن طرح «ملی بخشش ایرانیان با هدف حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از ویروس کرونا» خبر داده و گفته است، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر دستگیری از نیازمندان، همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان این طرح در استان کردستان کلید خورد.

این طرح با همکاری خیرین، استانداری، سپاه بیت‌المقدس، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، گروه‌های جهادی و دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود. به گفته شیخی زاده این برنامه مختص مددجویان نیست بلکه تمام خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا مشمول این طرح قرار می‌گیرند.

در نخستین روز اجرای این طرح، 2 هزار و 500 پرس غذای گرم در آشپزخانه‌های مجهز و تحت نظارت مراکز بهداشت تهیه و با کمک مددکاران کمیته امداد در بین نیازمندان توزیع شد.

به گفته مدیرکل کمیته امداد استان کردستان جدای از این برنامه، با کمک خیرین و کارکنان کمیته امداد 3 هزار و 500 بسته غذای خشک و 3 هزار بسته ماسک نیز در بین اقشار نیازمند توزیع شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603220
ارسال نظر
نظرات