شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:43 منتشر شده در مورخ: 1399/02/07 شناسه خبر: 1603225
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی(عج):

شهید مطهری جامعه را با رفتار و قلم خود به سمت نور هدایت می‌کرد

شهید مطهری جامعه را با رفتار و قلم خود به سمت نور هدایت می‌کرد
حجت‌الاسلام حسن بیگدلی،مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان گفت: شهید مطهری جامعه را با رفتار، گفتار، کردار و قلم خود به سمت نور هدایت می‌کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام حسن بیگدلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا؛ اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم در چند جا به بحث تعیلم و تربیت به صورت ویژه پرداخته است.

وی افزود: تعلیم دهنده خداوند متعال است و پیامبران و اولیای الهی نقش مربیگری جامعه را برعهده داشته و بشریت را هدایت می‌کنند.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: پیامبران و اولیای الهی برای تربیت انسان برگزیده شده و در زمینه تزکیه و تعلیم و تربیت انسان‌ها در طول تاریخ تلاش کرده‌اند.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان یادآور شد: تزکیه زمانی شکل می‌گیرد که رذیله‌ای در جامعه وجود داشته باشد که نقش مربیان و تعلیم دهندگان برچیدن این رذایل اخلاقی از جامعه است.
 
حجت‌الاسلام بیگدلی قلم را نیز موجب تزکیه عنوان کرد و گفت: در جایگاه قلم همین بس که خداوند متعال در قرآن کریم به آن قسم یاد می‌کند.
 
وی یادآور شد: علمی که قلم ترویج می‌کند موجب می‌شود تا جهالت را از بین رفته و حقیقت را آشکار شود، خداوند متعال انسان را از ظلمت‌ها به نور و شیطان از جامعه بشری را از نور به ظلمت راهنمای می‌کند.
 
این مسئول با اشاره به ایام شهادت شهید مطهری و هفته عقدیتی سپاه، یادآور شد: همه این ویژگی‌هایی که در یک مربی در قرآن کریم یاد شده است در شهید مطهری وجود داشت چرا که وی جامعه را با رفتار،گفتار،کردار و قلم خود به سمت نور هدایت می‌کرد.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه کتاب‌های شهید مطهری برای همه زمان‌ها قابل استفاده است،افزود: باید روش زندگی و کتاب‌های شهید مطهری به همه نسل‌های جامعه معرفی شود.
 
حجت‌الاسلام بیگدلی با بیان اینکه پایه، اساس و ریشه نهاد پاسداران انقلاب اسلامی در اعتقادات است،ادامه داد: فرق این نهاد با سایر نهادها تربیت نیروهای اعتقادی است و دفتر نمایندگی ولی‌فقیه به منظور ترویج و اجرایی کردن دستورات و فرامین الهی و تربیت نیروهای در طراز انقلاب اسلامی تشکیل شده است.
 
وی با بیان اینکه در هفته عقیدتی سپاه برنامه‌های مختلفی در استان برگزار می‌شود، افزود: با توجه به شیوع بیماری برنامه‌های امسال به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود.
 
این مسئول از معرفی و تبلیغ آثار شهید مطهری در قالب فیلم و کلیپ در فضای مجازی خبرداد و گفت: همچنین این آثار در سایت‌های سراج،مصباح و سفیر نیز بارگزاری می‌شود.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان از برگزاری مسابقه کتابخوانی از آثار شهید مطهری و برگزاری مسابقه مقاله نویسی ،شعر و داستان به مناسبت هفته عقیدتی سپاه خبرداد و گفت: تکریم و تجلیل از برترین‌های آموزش عقیدتی، تجلیل از اساتید و مربیان برتر استان، فرمانده و مربی موفق و برتر و مدیران عقدیتی مراکز آموزشی و تکریم فراگیران برتر از برنامه‌های این هفته است.
 
حجت‌الاسلام بیگدلی با اشاره به تجلیل از هادیان سیاسی به مناسبت هفته عقیدتی و سرکشی از اساتید، مربیان و مدیران و تقدیر از برترین‌های آموزش،گفت: از افرادی که در زمینه‌های مختلف کمک،همراه و پشتیبان نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان بوده‌اند، تقدیر می‌شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1603225
ارسال نظر
نظرات